صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


  چاپ        ارسال به دوست

« سکته مغزی سن و سال نمی شناسد » / این اتفاق را جدی بگیرید

روز جهانی و هفته ملی سکته مغزی با هدف کاهش مرگ و میر ناشی از سکته های مغزی هرساله هفتم تا پانزدهم آبان ماه با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی سطح کشور برگزار می شود.
دکتر هاشمی رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مسوول کمیته سکته های قلبی و مغزی در دانشگاه با تاکید بر اهمیت توجه هموطنان نسبت به این موضوع، از سکته مغزی بعنوان یک حادثه غیرقابل پیش بینی ولی قابل کنترل یاد کرد.
وی در حاشیه برگزاری کارگاهی با عنوان « مدیریت درمان سکته مغزی و سکته قلبی » گفت: امسال این هفته با شعار «سکته مغزی سن و سال نمی شناسد » برگزار می شود. نامگذاری روزی به این نام تلنگری برای جدی گرفتن این حادثه می باشد تا ضمن توجه به نکات پیشگیری از بروز سکته و آگاهی بیشتر بتوانیم  واکنش مناسب در هنگام بروز چنین اتفاقی برای دیگران انجام دهیم. 
دکتر هاشمی تاکید کرد: به گفته متخصصان در هنگام بروز سکته مغزی همیشه باید؛ « زمان را از دست ندهید و در صورت بروز فلج نیمه صورت، ضعف اندام و سختی در تکلم به سرعت اورژانس را خبر کنید!»
وی در خاتمه با اشاره به مشکلات زندگی شهری خصوصا براس ساکنان کلان شهرها خاطرنشان کرد: همه افراد باید به این موضوع توجه داشته باشند، شعار «سکته مغزی سن و سال نمی شناسد» را جدی بگیرند و از ورزش، تغذیه مناسب و کنترل استرس های روزمره غافل نشوند.  
گفتنی است جلسه مدیریت درمان سکته مغزی و سکته قلبی توسط مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی دانشگاه با حضور دکتر هژبری نماینده وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی و مسوولان بیمارستان های منتخب در معاونت درمان دانشگاه برگزار شد.
همچنین در این جلسه عملکرد بیمارستان های منتخب امام حسین (ع)، شهدای تجریش و لقمان حکیم با کد 724 مربوط به سکته مغزی و بیمارستان های بقیه ا... الاعظم، جماران و لواسانی با کد 247 مربوط به سکته قلبی مورد بررسی قرار گرفت و هر یک از مسوولان بیمارستان های منتخب ضمن ارائه گزارش عملکرد، نیازهای خود را در راستای اجرای هر چه بهتر این طرح مطرح کردند. 
 


١٢:٣٢ - چهارشنبه ١٠ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٦٥١    /    تعداد نمایش : ١١٩٨