صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کنگره بین المللی «عفونت در پیوند و سرطان» با حضور محققان بین المللی برگزار می شود

دومین کنگره بین المللی «عفونت در پیوند و سرطان» با تلاش مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ؛  8 تا 10 آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.
کشور ایران در سالهای اخیر به علت افزایش امید به زندگی و بهبود روش های جراحی پیوند یکی از کشورهای سرآمد در پیوند کلیه و مغز استخوان محسوب می¬شود. بیماران مبتلا به سرطان و پیوند درمعرض عفونت های فرصت طلب باکتریال و مهاجم قارچی هستند. تشخیص به موقع و درمان منطقی این عوارض می تواند نتایج پیوند را مطلوب تر نموده و امید به زندگی این بیماران را افزایش دهد. لذا شناخت عفونت های بیماران مبتلا به نقص سرطان و پیوند برای پزشکان دست اندرکار یکی از ضروریات طب نوین در ایران محسوب می شود. 
دکتر داود یادگاری نیا رئیس مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دبیر علمی دومین کنگره بین المللی عفونت در پیوند و سرطان دراین خصوص اظهار داشت: دومین کنگره 
بین المللی عفونت در پیوند و سرطان" توسط مرکز تحقیقات بیماریهای عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی باحضور اساتید برجسته خارج از کشور و صاحبنظران داخلی در حوزه عفونت در پیوند و سرطان، 8 تا 10 آذرماه در محل هتل اسپیناس پالاس واقع در سعادت آباد، میدان بهرود برگزار خواهد شد.
دبیر علمی دومین کنگره بین المللی عفونت در پیوند و سرطان محورهای مورد بحث در کنگره را به شرح ذیل بیان کرد:
1- آشنایی با تازه های تشخیص و درمان عفونت در بیماران سرطان و پیوند 
2- بررسی عفونت های فرصت طلب در بیماران نقص ایمنی
3- نگرش جدید نسبت به عفونت های مهاجم قارچی در بیماران پیوند و سرطان
4- افزایش امید به زندگی در بیماران دچار سرطان و پیوند با کنترل منطقی عفونت
5- پیشگیری از بیماریهای عفونی در بیماران دچار نقص ایمنی جهت استفاده بهینه از داروهای مورد نیاز
دکتر یادگاری نیا در ادامه افزود: این کنگره دارای 14.25 امتیاز بازآموزی مداوم جهت متخصصین عفونی، داخلی، فوق تخصص های خون، گوارش و نفرولوژی بوده و شرکت در آن رایگان می¬باشد.
علاقمندان جهت ثبت نام باید اطلاعات خود را به ایمیل کنگره به آدرس 2nditc@sbmu.ac.ir ارسال نمایند و بعد از تأیید توسط دبیرخانه، درکنگره شرکت نمایند و به منظور کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانند به آدرس سایت Idtmrc.sbmu.ac.ir مراجعه و یا با شماره تلفن دبیرخانه کنگره 8-22439963 تماس حاصل نمایند.
 


١٠:٢٨ - چهارشنبه ١٧ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٥٣٩٥٦    /    تعداد نمایش : ٦٥٥