صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست میزبان نخستین کنفرانس الزامات بالابرها در محیط های بیمارستانی

نخستین کنفرانس یک روزه الزامات و موازین مرتبط با بالابرها در محیط های بیمارستانی روز چهارشنبه 19 مهر 1396 در سالن آمفی تاتر دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

این کنفرانس که از ساعت 8 الی 15 به طول انجامید، توسط دانشکده سلامت، ایمنی و محیط زیست و با همکاری واحد ایمنی بیمار مدیریت خدمات درمانی و تعالی بالینی و بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و شرکت های ارتفاع کاران پیشگام میلاد و بهبود گستر پارس ایلیا جهت روسا، مدیران و مسئولین فنی بیمارستانهای تابعه برگزار شد.

با توجه به اهمیت حفظ و ارتقاء ایمنی در بیمارستان ها، این کنفرانس با هدف ارتقاء دانش تخصصی مدیران در خصوص ایمنی آسانسورها در محیط های بیمارستانی برگزار شد.

در این کنفرانس متخصصان برجسته حوزه ایمنی، حضور داشته و مجموعه راهکارهای هدفمند برای تعالی مدیریت نگهداری و ایمنی ارائه شد.

در ابتدای کنفرانس دکتر رضا خانی جزنی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و عضو هیات علمی دانشکده ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان،  با اشاره به لزوم پیشگیری از حوادث آسانسور اهداف کنفرانس را بیان کرد.

دکتر حاج قاسمعلی مدیر خدمات درمانی، تعالی بالینی و بیمارستانی معاونت درمان دانشگاه نیز بر ضرورت رعایت ایمنی در بیمارستان ها تأکید کرد و در ادامه دکتر بهادرخان، به معرفی رویکرد های نوین اعتبار بخشی پرداخت.

دکتر کتایون جهانگیری رییس دانشکده نیز در این کنفرانس به اهمیت پیشگیری از حوادث و بلایا در بیمارستانها اشاره کرد و استفاده از رویکرد پیشگیرانه به جای رویکرد پاسخگو را ضروری دانست.

شایان ذکر است در این کنفرانس، دکتر غزاله منظمی تهرانی معاون آموزشی دانشکده با موضوع نقش اعتباربخشی در بهبود استانداردهای مرتبط با بالابرها در محیط های بیمارستانی، دکتر غلام نیا با موضوعات ارزیابی ریسک (بالابرهای بیمارستانی) بر اساس استانداردهای اعتباربخشی و الزامات قانونی قرار دادهای بالابرها، دکتر جباری با موضوع انواع روشهای ارزیابی مدیریت ریسک تاسیسات مکانیکی بیمارستانی بر اساس استانداردهای اعتباربخشی، از اعضای هیات علمی دانشکده، مهندس حجازی با موضوع امداد و نجات در حوادث  بالابرها، مهندس شاگری فر با موضوع راهکارهای بهینه درتامین، اجرا، نگهداشت و تعمیر تاسیسات مکانیکی (بالابرهای بیمارستانی) بر اساس استانداردهای اعتباربخشی و مهندس ابراهیم محمدی با موضوع راهکارهای بهینه در  بازرسی، تست و آزمون (بالابرهای بیمارستانی) بر اساس استانداردهای اعتباربخشی؛ مطالب خود را ارائه کردند.

برگزاری پانل تخصصی پرسش و پاسخ و بیان دیدگاه ها و تبادل نظر شرکت کنندگان و سخنرانان در این حوزه تخصصی از دیگر برنامه های این کنفرانس بود.


١٥:١٣ - شنبه ٢٢ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٦٩٩    /    تعداد نمایش : ٩٢١