صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ثبت اطلاعات درمانی تمام دانش آموزان شهرستان قرچک در سامانه سیب

دکتر لیاقتدار سرپرست شبکه بهداشت و درمان قرچک گفت: 48 هزار دانش آموز شهرستان قرچک در سامانه یکپارچه بهداشت ثبت نام شده اند.

وی ادامه داد: سامانه یکپارچه بهداشت موسوم به سامانه سیب شامل یادداشت های بهداشتی درمانی یک فرد است که در داخل سیستم بهداشتی درمانی ایجاد و به صورت خصوصی و محرمانه نگهداری می شود.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال 95 در راستای اجرای طرح تحول سلامت سامانه سیب راه اندازی شد، افزود: در قالب این برنامه تمامی دانش آموزان شهرستان قرچک دارای پرونده الکترونیک سلامت شدند.

دکتر لیاقتدار گفت: در سال تحصیلی جاری بالغ 17 هزار و 200 دانش آموز شهرستان قرچک توسط واحد سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس تحت معاینات غربالگری رایگان قرار گرفتند و تمامی خدمات ارائه شده به این دانش آموزان در سامانه یکپارچه بهداشت ثبت شد.

وی تاکید کرد: این معاینات در 21 مرکزخدمات جامع سلامت و پایگاه سلامت به دانش آموزان ارائه شد.

دکتر لیاقتدار در خصوص آموزش به گروه هدف دانش آموزان گفت: با توجه به اینکه بسیاری از رفتارهای خطر آفرین نيز در سنین مدرسه شکل می گیرد و بهترین زمان آموزش در سنین مدرسه است، واحد سلامت نوجوانان،جوانان و مدارس سلامت این واحد، آموزش های سوانح و حوادث ،سبک زندگی سالم،تحرک فیزیکی، تمرینات کششی، پیشگیری ازرفتارهای پرخطر، خود مراقبتی، بهداشت فردی، پدیکلوزیس، سلامت روان، بلوغ و سایر آموزشهای مرتبط با گروه سنی نوجوان به تمامی 48هزار دانش آموزان شهرستان ارائه داد.

خاطر یادآور شد: طبق سرشماری سال 95 جمعیت نوجوانان شهرستان قرچک 56 هزار و 292 نفر هستند که تمامی نوجوانان این شهرستان نیز دارای پرونده الکترونیک سلامت هستند.


١٠:٥٦ - شنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩٦٢٢    /    تعداد نمایش : ٤١٦