صفحه اصلي > اخبار 
 


چگونه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تحصیل کنیم؟

چگونه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تحصیل کنیم؟

هر سال تعداد زیادی از مشتاقان به تحصیل در حوزه علوم پزشکی به دلیل عدم آشنایی با ساختار رشته های تحصیلی و نحوه ورود به دانشگاه ها از علایق خود باز می مانند. شناخت بهتر و دقیق تر از رشته های علوم پزشکی باعث می شود تا انتخاب رشته دقیق تر انجام شود و بابهره گیری آموزشی از بهترین مراکز علمی کشور بتوانیم مسیر و راه حلی را برای تحصیل خود در حوزه علوم پزشکی بیابیم.

در این گزارش تصمیم داریم شما را با مجموعه آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان بهترین دانشگاه علوم پزشکی کشور آشنا کنیم. در این گزارش راه های ورود و نحوه تحصیل در دانشگاه نیز برسی می شود.

در ابتدا شما را دعوت می کنیم تا با دیدین ویدئوی زیر، از نزدیک با ساختار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی آشنا شوید.

http://test.sbmu.ac.ir/index.jsp?fkeyid=&siteid=518&fkeyid=&siteid=518&pageid=43270

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان برترین دانشگاه علوم پزشکی کشور در حوزه آموزشی و پیشتاز اجرای طرح آموزش نوین، میزبان اساتیدی به وسعت و اصالت تاریخ پزشکی ایران بوده است تا رسالت خود را در حوزه سلامت به انتها برساند.
هسته اولیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با نام دانشکده پزشکی دانشگاه ملی ایران به عنوان اولین دانشکده پزشکی خصوصی در سال ۱۳۳۸ و با پذیرش دانشجو در رشته پزشکی ایجاد شد.
متعاقب تصویب قانون تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تاریخ ۲۵ اسفندماه ۱۳۶۴ و با ادغام برخی از واحدهای آموزشی درمانی وابسته به این وزارتخانه و دانشگاه ملی ایران، از شهریورماه ۱۳۶۵ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی آغاز به کار کرد.
در حال حاضر این دانشگاه بعنوان یکی از برترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، بهداشتی و درمانی فعالیت می کند و با در اختیار داشتن نیروی انسانی توانمند همچون ۱۷ هزار کارمند و۱۳۰۰ عضو هیئت علمی به حدود ۱۳ هزار دانشجو و بیش از نیمی از جمعیت پایتخت در زمینه بهداشت و درمان، خدمت رسانی می کند.
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی به لحاظ توانمندی های تخصصی و فوق تخصصی و با در اختیار داشتن ۱۲ دانشکده، ۱3 مرکز پزشکی، آموزشی، درمانی،6 بیمارستان، ۳ پژوهشکده، ۶۹ مرکز تحقیقاتی، ۲مرکز و ۷ شبکه بهداشت و درمان همواره بعنوان یکی از معتبرترین و بزرگترین مراکز ارایه خدمات آموزشی، بهداشت و درمانی در کشور شناخته شده است.
هر ساله رقابت قابل توجهی برای ورود به رشته‌های مختلف دانشگاه در کنکور سراسری شکل می گیرد. وجود 12 دانشکده پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، آموزش علوم پزشکی، بهداشت، پرستاری و مامائی، پیراپزشکی، سلامت، ایمنی و محیط زیست، طب سنتی، علوم تغذیه و صنایع غذایی، علوم توانبخشی، فناوری های نوین پزشکی و مجتمع آموزش عالی سلامت ورامین این رقابت را نفس گیر کرده است تا تنها تعدادی از متقاضیان عضو خانواده بزرگ علوم پزشکی شهید بهشتی شوند.
این گستردگی علمی و تخصصی برگرفته از اساتید خوش نام و چهره های ماندگار کشور در حوزه سلامت، پشتوانه 19 مرکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی در استان تهران شده است که در کنار شبکه های بهداشتی و درمانی، وظیفه ارائه خدمات سلامت به بیش از 53درصد کلانشهر و استان تهران را برعهده دارد.
از جمله این مراکز درمانی می توان به  مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی اختر، امام حسین(ع)، آیت الله طالقانی، پانزده خرداد، شهدای تجریش، شهید لبافی نژاد، شهید مدرس، طرفه، شهدای گمنام، کودکان مفید، لقمان حکیم، مسیح دانشوری و مهدیه اشاره کرد.
طبق گزارش سازمان سنجش در رقابت کنکور سراسری در سال گذشته 1400 نفر از داوطلبان، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را انتخاب نموده اند که 451 نفر از این تعداد از منطقه یک ، 474 نفر از منطقه دو، 291 نفر از منطقه سه ، 183 نفر از سهمیه ایثارگران و یک نفر نیز از خانواده شهدا را شامل می شود.

 

 

گسترده ترین پوشش در حوزه آموزش علوم پزشکی را می توانید در مجموعه دانشگاه مشاهده نمایید. وجود بیش از 12 دانشکده تخصصی و یک مجتمع آموزش عالی دانشگاه را در موقعیت ویژه ای از آموزش های تخصصی قرار داده است.

شما می توانید با همه دانشکده های محبوب دانشگاه آشنا شوید:

دانشکده پزشکی:

http://msp.sbmu.ac.ir/

آموزش علوم پزشکی:

http://sme.sbmu.ac.ir/

بهداشت:

http://ph.sbmu.ac.ir/

پرستاری و مامائی:

http://nm.sbmu.ac.ir/

پیراپزشکی:

http://pms.sbmu.ac.ir/

داروسازی:

http://pharmacy.sbmu.ac.ir/

دندانپزشکی:

http://dentistry.sbmu.ac.ir/

سلامت، ایمنی و محیط زیست:

http://hse.sbmu.ac.ir/

طب سنتی:

http://traditional.sbmu.ac.ir/

علوم تغذیه و صنایع غذایی:

http://nutrition.sbmu.ac.ir/

علوم توانبخشی:

http://rehab.sbmu.ac.ir/

فناوری های نوین پزشکی:

http://atm.sbmu.ac.ir/

مجتمع آموزش عالی سلامت ورامین:

http://vhec.sbmu.ac.ir/

همه متقاضیان و علاقه مندان تحصیل در خانواده بزرگ علوم پزشکی شهید بهشتی که در داخل کشور تحصیلات پیش دانشگاهی و یا مقاطع دانشگاهی خود را گذرانده اند می توانند طق آئین نامه های اموزشی مصوب کشور و از طریق اطلاعیه های سراسری سازمان سنجش و آموزش کشور وارد دوره های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی از کاردانی تا دکترای فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی شوند.

اما عرصه تحصیل برای دانشجویان خارج از کشور نیز فراهم شده است. در سال های اخیر با توجه به معرفی بهتر از شرایط علمی و همچنین اقامتی در کشور عزیزمان و نیز پیشتازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حوزه آموزش پزشکی شاهد استقبال فراوان و روند افزایشی ورود دانشجویان خارجی می باشیم. در این راستا شرایط تحصیل در دانشگاه در لینک زیر قرار داده شده است.

http://intl.sbmu.ac.ir/index.jsp?fkeyid=&siteid=448&fkeyid=&siteid=448&fkeyid=&siteid=518&pageid=25303&newsview=20383

علاوه بر این بر اساس تصمیمات حمایتی وزارت بهداشت، دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کشورهای خارجی نیز می توانند در یک فوصت بی نظیر برای ادامه تحصیل از شرایط و امکانات ویژه آموزش پزکش در کشور استفاده نمایند. این دسته از متقاضیان نیز می توانند با مراجعه به لینک زیر از جدیدترین شرایط انتقال و ادامه تحصیل در کشور با خبر شوند.

http://edd.behdasht.gov.ir/index.aspx?siteid=178&fkeyid=&siteid=113&fkeyid=&siteid=518&pageid=11195

منتظر شما در بهترین دانشگاه علوم پزشکی کشور هستیم.

تحصیل، پزشکی و زندگی را تجربه کنید...