دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧ - 
دوشنبه ٠٧ خرداد ١٣٩٧
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 45240
 بازدید امروز : 165
 کل بازدید : 224090
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.51
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کانون نشریات دانشگاه به مناسبت روز خبرنگار -بازدید از موسسه اطلاعات

کانون نشریات دانشگاه به مناسبت روز خبرنگار -بازدید از موسسه اطلاعات

روزنامه اطلاعات قدیمی‌ترین روزنامه در حال انتشار ایران است. این روزنامه در ابتدا ظهر هنگام منتشر می‌شد ولی اکنون هر روز صبح منتشر می‌شود. روزنامه اطلاعات شامگاه روز یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۰۵ در تهران برای نخستین بار چاپ شد. پیشتر، طی سال‌ها مرکز روزنامه در نزدیکی میدان توپخانه تهران قرار داشت. اکنون مرکز روزنامه اطلاعات در ساختمان ۱۰ طبقه مؤسسه اطلاعات واقع در خیابان میر داماد تهران، خیابان نفت جنوبی قرار داشته و خیابان فرعی متصل کننده خ، میرداماد به مؤسسه اطلاعات به نام روزنامه اطلاعات نام گذاری شده ‌است.

پس از پیروزی انقلاب، مؤسسه اطلاعات به همراه مؤسسه کیهان به بنیاد مستضعفان واگذار شد. پس از مدتی این دو مؤسسه زیر نظر ولی فقیه قرار گرفت.

ستون «دو کلمه حرف حساب» که از دهه ۱۳۶۰ در روزنامه اطلاعات به قلم کیومرث صابری فومنی (گل آقا)  منتشر شد که به پیشی گرفتن این روزنامه از رقیب دیرین خود کیهان انجامید و زمینه انتشار هفته ‌نامه طنز      "گل آقا" در سال‌های بعد شد.

تاکنون بیش از 26750 شماره از روزنامه اطلاعات منتشر و پخش شده است.

به مناسبت روز خبرنگار، جمعی از اعضای کانون نشریات دانشگاه، از قسمتهای مختلف موسسه اطلاعات از جمله نمایشگاه انتشارات، کتاب، مجلات، آرشیو سالهای گذشته و ویژه نامه ها، بازدید کردند.

همچنین مسئول روابط عمومی موسسه اطلاعات، به بیان تاریخچه و روند فعالیت موسسه اطلاعات در سالهای قبل و بعد از انقلاب پرداخت و در نهایت با بازدید از چاپ خانه جدید و قدیم و موزه وسایل چاپ و اولین دستگاه چاپ در ایران ادامه پیدا کرد.

درنهایت بازدید کنندگان در تحریریه روزنامه اطلاعات با مراحل مختلف تهیه خبر، جمع آوری خبر، پیش خبر و اصلاح متون خبر و چاپ خبر آشنا شدند.


١٤:١٧ - سه شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٥٠٤٤١    /    تعداد نمایش : ١٤٩خروج
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.