صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

علوم پزشکی شهید بهشتی درجمع 1000 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت

به گزارش موسسه بین المللی رتبه بندی تایمز ( THE Times Higher Education)؛ دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در جمع 1000 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

با اعلام این نظام رتبه بندی و با پیوستن دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به جمع (1000-801) دانشگاه برتر دنیا، این دانشگاه در بین دانشگاه های ایرانی در این رتبه بندی قرار گرفت.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به منظور حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم، طی یک همکاری مشترک و مستمر بین مدیریت اعتباربخشی و رتبه بندی معاونت بین الملل و همچنین معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه از حدود یکسال پیش، امور ثبت نام، تکمیل اطلاعات و فرم ها، پیاده سازی شاخص ها، ارزیابی و ارسال مستندات برای این نظام رتبه بندی بین‌المللی و معتبر را در دستور کار قرار داد.

رتبه بندي تايمز يكي از مشهورترين نظام هاي رتبه بندي بين المللي است كه هر ساله دانشگاه هاي برتر دنيا را بر اساس ۱۳ شاخص عملكردي در قالب ۵ معيار كلي آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتي و وجهه بين المللي جهت انجام مقايسه هاي جامع و متوازن مورد ارزيابي و رتبه بندي قرار مي دهد. منابع اطلاعاتي این نظام رتبه بندی شامل اطلاعات حاصل از نظرسنجي ها، اطلاعات ارائه شده از سوي دانشگاه ها بصورت خود اظهاری و همچنین اطلاعات پژوهشي دانشگاه ها در پايگاه استنادي اسكوپوس می باشد.

در راستای تحقق دستور ریاست دانشگاه و حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم، طی یک همکاری مشترک و مستمر بین مدیریت اعتباربخشی و رتبه بندی معاونت بین الملل و همچنین معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه از حدود یکسال پیش، امور ثبت نام، تکمیل اطلاعات و فرم ها، پیاده سازی شاخص ها، ارزیابی و ارسال مستندات برای این نظام رتبه بندی بین‌المللی و معتبر صورت پذیرفت.
 

گفتنی است؛ هر ساله تعداد زیادی از دانش پژوهان و محققین در سراسر دنیا با توجه به گزارش های این موسسه معتبر اقدام به انتخاب دانشگاه جهت ادامه تحصیل می کنند. قرارگیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این نظام می تواند کمک شایانی به جذب دانشجویان خارجی نماید و گامی موثر درزمینه پیشرو بودن در جایگاه دانشگاه نسل سوم باشد.

انتهای پیام/


١٤:١٦ - شنبه ٧ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٦٧٨٢٥    /    تعداد نمایش : ٩٨٢