صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


  چاپ        ارسال به دوست

وقتی آب و هوا، هوایتان را ندارد!

بنابر نتایج مطالعات مختلف، تغییرات آب و هوایی نه تنها برای سیاره زمین مخرب است، بلکه سلامت انسان‌ها را نیز تهدید می کند. 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و به نقل از سازمان بهداشت جهانی، گسترش و تغيير الگوي انتشار بيماري هاي عفوني و واگير، و بيماري هايي که به تغييرات دما حساس اند، همه از مخاطرات بهداشتي هستند که در اثر تغييرات آب و هوايي ايجاد مي شوند و انتظار می رود بین سال های 2030 تا 2050 تغییرات آب و هوایی سالانه باعث مرگ و میر 250 هزار نفر شود.

 

سوء تغذیه، اسهال، تب دنگی و بیماری های منتقله مانند مالاریا از جمله بیماری هایی هستند که بر اثر تغییرات آب و هوایی سلامت انسان ها را تهدید می کنند.

 

همچنین مطالعات جدید محققان نشان می دهد بر اثر افزایش دمای کره زمین نه تنها سطوح گرده افزایش یافته، بلکه جمعیت حساس به آلرژی نیز افزایش یافته است. در شرایطی که آلرژی منشا ژنتیکی دارد، اما فصل طولانی‌تر گرده افشانی و حجم بیشتر گرده‌ها می توانند موجب تشدید علائم آلرژی شوند.
 
گرمایش جهانی می تواند رویدادهای آب و هوایی شدیدتر مانند امواج گرما، سیل و توفان‌های سهمگین و حتی خشکسالی را در پی داشته باشد. بی شک، این رویدادها می توانند آمار مرگ و میر بالاتری را ثبت کنند. 
 
در ادامه می توانید اینفوگرافیکی با این موضوع  مشاهده نمایید:
 
 
برای مشاهده اینفوگرافیک در ابعاد اصلی بر روی تصویر کلیک کنید
 
انتهای پیام/


١٣:٠٩ - شنبه ٢ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ٨١٨٨٢    /    تعداد نمایش : ٤٢٥