صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بیماریهای شغلی و اپیدمیولوژی ویژه دانشجویان مهندسی بهداشت حرفه ای منتشر شد

 بیماریهای شغلی و اپیدمیولوژی ویژه دانشجویان مهندسی بهداشت حرفه ای مطابق با سرفصلهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی منتشر شد. 


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، کتاب عنوان شده تالیف محمدحسین وزیری، اشکان خطابخش، آتوسا دولتیاری، آتنا رفیعی پور است و توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی با همکاری نشر بشری به چاپ رسیده است.

 

به گفته محمد حسین وزیری در پیشگفتار این کتاب بیماریهای ناشی ازکار در اثر مواجهه با عوامل فیزیکی، شیمیایی، بیولوژیکی، ارگونومیکی و سایکولوژیکی و به علت اشتغال به یک کار معین و تحت شرایط موجود در محیط  کار به وجود می آیند.

 

ارتقای سلامت محیط  کار و پیشگیری از بیماریها و حوادث شغلی از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و برای نیل به این مهم و توانمند سازی و ارتقای علمی کارشناسان بهداشت حرفه ای نیاز به یک کتاب مناسب احساس شد.بنابراین مولفان با توجه به عدم وجود کتاب خلاصه، مناسب و مطابق سرفصلهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در این زمینه تصمیم به تالیف این مجموعه گرفتند.

 

کتابی که طبق سرفصلهای "درس 2 واحدی بیماریهای شغلی و اپیدمیولوژی آنها " برای دانشجویان رشته مهندسی بهداشت حرفه ای تهیه شده است تا مورد استفاده این دانشجویان قرار گیرد.

 

این مجلد دارای 270 صفحه و 12 فصل است که فصل اول مربوط به بیماریهای دستگاه تنفسی ناشی از کار، فصل دوم بیماریهای پوستی ناشی از کار ، فصل سوم اختلالات اسکلتی- عضلانی (ارگونومیکی) ناشی از کار ، فصل چهارم بیماریهای روحی- روانی ناشی از کار،  فصل پنجم بیماریهای ناشی از عوامل بیولوژیکی  و فصل ششم مربوط به بیماریهای شغلی ناشی از پرتوها است.

 

عناوین فصول هفتم تا دوازدهم کتاب نیز به ترتیب شامل  بیماریهای شغلی ناشی از گرما و سرما، بیماریهای ناشی از ارتعاش ، بیماریهای دستگاه شنوایی ناشی از کار، بیماری های چشمی ناشی از کار، سرطانهای ناشی از کار و  کلیات اپیدمیولوژی است  و درپایان یک واژه نامه ارائه شده است.

 

علاقمندان برای تهیه کتاب می توانند به انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کرده یا با شماره تلفن  ۲۲۴۳۷۸۸۳ برای کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

 

برای دیدن صفحات اول این کتاب اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/

کدخبرنگار:7700 س.ع


١٣:٠٩ - شنبه ١٧ اسفند ١٣٩٨    /    عدد : ٨٩٥٧٢    /    تعداد نمایش : ٣٤١