صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تالیف سه فصل ازکتاب راهنمای نانوتکنولوژی میکروبی توسط اساتید دانشکده داروسازی

 

دو تن از اعضای هیئت علمی دانشکده داروسازی در تالیف سه فصل از کتاب راهنمای نانوتکنولوژی میکروبی مشارکت کردند.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از دانشکده داروسازی، دکتر حامد برآبادی و دکتر حسین وحیدی اعضای هیئت علمی گروه بیوتکنولوژی دارویی دانشکده داروسازی در  پروژه ای مشترک با  همکاری دانشگاه‌های   نیوجرسی، استنفورد وNortheasternآمریکاموفق  به  تألیف سه فصل از کتاب مذکور شدند.

 

اساتید مذکور در تالیف فصول اول ، دوم  و چهاردهم  کتاب Handbook of Microbial Nanotechnology  که توسط انتشارات Elsevier   در سال 2022 به چاپ رسیده همکاری داشته اند.

 

کتاب راهنمای نانوتکنولوژی میکروبی مجموعه‌ای از جدیدترین پیشرفت‌های علمی در زمینه کاربرد نانوتکنولوژی میکروبی در مواد غذایی، داروسازی، آب و اصلاح محیط زیست است  که می تواند  به عنوان یک راهنمای جامع برای محققان و دانشجویان در زمینه علوم غذایی، بیوتکنولوژی، میکروبیولوژی و دارو مثمر ثمر واقع شود.

 

به گفته مولفان فصل اول کتاب مذکور به بررسی رویکردهای مبتنی بر نانوتکنولوژی میکروبی برای بهبود زخم و کنترل عفونت اختصاص دارد . در فصل دوم نیز کارایی رویکردهای مبتنی بر نانوتکنولوژی میکروبی برای درمان سرطان مورد بررسی قرار گرفته است. فصل 14 این مجلد نیز به بررسی فعالیت ضد ویروسی نانوپارتیکل های نقره سنتز شده با استفاده از میکروب ها اختصاص دارد.

 

برای دسترسی به کتاب اینجا کلیک کنید.

 

 انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٠:١٦ - يکشنبه ٢٨ فروردين ١٤٠١    /    عدد : ١١٥٥٩٢    /    تعداد نمایش : ٣١٥