صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش نحوه مدیریت درمان سکته حاد مغزی در مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهدای تجریش

کارگاه آموزشی نحوه مدیریت درمان سکته های حاد مغزی  در سالن اجتماعات مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهدای تجریش برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از بیمارستان شهدای تجریش، دراین دوره آموزشی که با هدف آشنایی کادر درمانی و اداری بیمارستان با فرایند اجرای کد 724 برگزار شد، مباحثی نظیر فرایند اجرای کد سما، علایم سکته مغزی، درمان، زمان طلایی برای تزریق دارو، اندیکاسیون و کنتراندیکاسیونهای تزریق مورد بحث و بررسی قرار  گرفت.

 

دکتر امینی هرندی عضو هیات علمی دانشگاه مدرس کارگاه مذکور با توجه به اجرای کد 724 در بیمارستان شهدای تجریش هدف از برگزاری این دوره را اهمیت آشنایی کادر درمانی و اداری با کد سما و مدیریت درمان سکته حاد مغزی  و اهمیت درمان سریع بیماران مبتلا به سکته مغزی عنوان کرد.

 

وی با تاکید بر اهمیت درمان این بیماران در زمان طلایی اظهار داشت: شروع سریع درمان در بیماران سکته حاد مغزی و رعایت استانداردهای درمانی نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بروز مرگ و میر و همچنین ناتوانی های جسمی، مغزی، حرکتی، گفتاری و ... در این  بیماراندارد.

 

دکتر هرندی سکتهمغزیرا ازعللاصلیمرگومیروناتوانیدرسراسرجهانبرشمرد و خاطرنشان کرد: طرح مدیریت درمان بیماران سکته حاد مغزی (کد 724) در مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی شهدای تجریش اجرا می شود.

 

وی درخصوص کد 724 گفت: کد 724 طرحی برایمدیریت درمان بیماران مبتلا به سکته حاد مغزی است و بیمارستان های مشمول اجرای این کد در تمام 7 روز هفته و بصورت 24 ساعته آماده خدمت رسانی به بیماران دارای علایمسکتهحادمغزی هستند.

 

این دوره آموزشی با حضور کادر درمانی واداریاعم از پزشکان، اساتید و دانشجویان و پرستاران و کارشناسان رادیولوژی و آزمایشگاه، کارکنان واحدهای پذیرش و ترخیص برگزار شد.

 

انتهای پیام/

 


١٤:١٣ - سه شنبه ١٦ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٣٦٨٣    /    تعداد نمایش : ٢٦٣