صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تشدید نظارتهای بهداشتی بر مراکز عرضه و ذبح دام در روز عید قربان

رئیس گروه سلامت کار معاونت امور بهداشتی دانشگاه از طرح تشدید نظارت کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه بر مراکز عرضه و ذبح دامهای قربانی در روز عید سعید قربان خبر داد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت امور بهداشتی، مهندس مجید تاجیک ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: گشت‌های مشترکی متشکل از کارشناسان بهداشت محیط دانشگاه و نمایندگان اداره های دامپزشکی، شهرداری و اتاق اصناف روز عید قربان از جایگاه عرضه و ذبح دامها و قصابی ‌ها بازدید می کنند.


وی با اشاره به اقدامات و هماهنگی های برون سازمانی صورت گرفته یادآور شد: این بازدیدهای مشترک با توجه به اهمیت حفظ و ارتقای سلامت هموطنان در راستای تامین بهداشت عمومی و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های مشترک بین انسان و دام انجام می شود.
 

رئیس گروه سلامت کار معاونت امور بهداشتی دانشگاه خاطرنشان کرد: در روز عید قربان کارشناسان بهداشت محیط مراکز و شبکه های بهداشت دانشگاه ضمن حضور در مراکز و جایگاه های عرضه دام و قربانگاه‌ها، وضعیت بهداشت فردی و بهداشت تجهیزات قصابان، بهداشت آب، نحوه جمع‌آوری و دفع پسماندها را مورد ارزیابی و بازدید قرار خواهند داد.
 

مهندس تاجیک در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت نقش آموزش و اطلاع رسانی عمومی  در پیشگیری و کنترل بیماریهای مشترک بین انسان و دام، از برگزاری کارگاههای آموزشی متعدد برای گروههای هدف در این راستا خبر داد.
 

به گفته وی در کارگاههای مذکور آموزشهای لازم درخصوص راههای کنترل و پیشگیری از ابتلا به بیماری های مشترک بین انسان و دام به ویژه تب کریمه کنگو توسط کارشناسان بهداشت محیط به بهورزان، رابطان بهداشتی و مراجعان مراکز ارایه شده است.
 

مهندس تاجیک در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد ضمن ارایه آموزشهای لازم به منظور اطلاع رسانی عمومی تراکت های آموزشی راه‌‎های پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در قصابی ها، جایگاه‌های عرضه دام و قربانگاه ها توزیع و نصب شده است.
انتهای پیام/
 

 


١٦:١١ - يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٨١٥٦٩    /    تعداد نمایش : ١٦٢