صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تاكيد دکتر زالی بر ضرورت بيماريابي در این روزها /رکورد تزریق 240 هزار دوز واکسن روزانه

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت از رکورد تزریق روزانه 240 هزار دوز واکسن در تهران خبر داد و باتوجه به کاهش امواج خیز پنجم این روزها را بهترین زمان و بزنگاه استراتژیک برای بیماریابی عنوان کرد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ، رزمایش حیات بخش مقابله با کرونا با حضور سردار سلیمانی رییس سازمان بسیج مستضعفان ، سردار حسن زاده فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ ، سردار سیف مسئول  معاونت عملیات سازمان بسیج و دکتر زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران عصر دوشنبه 22 شهریورماه در میدان آزادی برگزار شد.

دکتر زالی در این رزمایش ضمن تقدیر از زحمات و تلاش بسیجیان به دستاوردهای بسیار چشمگیر طرح شهید سلیمانی اشاره کرد و به اجرای برنامه های خلاقانه و ابداعی توسط بسیجیان در محلات مختلف اشاره کرد.

وی استفاده از نیروهای بسیجی در اقناع سازی عمومی، ارتقای سطح دانش و آموزش همگانی،  طرح همیاران سلامت، سرکشی به خانواده های نیازمند و پیک های موتوری را از جمله برنامه های ابداعی و خلاقانه  بسیجیان در  اجرای این طرح ذکر کرد.

دکتر زالی افزود:  در این رزمایشها امواج خروشان بسیج نویدبخش بروز حیاتی جاودانه و مقابله برای زدودن آثار این ویروس منحوس است .

فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت خاطرنشان کرد: امروز که شاهد افول شاخصهای بیماری و کاهش امواج خیز پنجم بیماری در تهران هستیم ، مجددا به یک خیزش نوین و رزمایش عملیاتی با بازآرایی حماسی برای اجرای مولفه های طرح شهید سلیمانی در قالب بیماریابی نیاز داریم که بهترین زمان و بزنگاه استراتژیک برای بیماریابی این روزهاست.

دکتر زالی از تزریق ۲۴۰هزار دوز واکسن در روز گذشته در تهران خبر داد و گفت: هدفگذاری ما رسیدن به ۳۶۰هزار دوز  روزانه است که با تلاش و همت شما عزیزان دست یافتنی است .

وی در خاتمه سخنان خود از کادر بهداشت و درمان و بسیجیان و تمامی دست اندرکاران اجرای طرح واکسیناسیون و طرح شهیدسلیمانی تقدیر کرد.

 

دراین مراسم سردار حسن زاده ضمن تقدیر از مدافعان سلامت و همه دست اندر کاران و دستگاههای اجرایی در اجرای طرح شهید سلیمانی گفت: در گام پنجم اجرای این طرح محوریت با  تسریع واکسیناسیون بود که  نیروهای بسیج علاوه بر فعالیت در قالب تیم های حمایتی و نظارتی  و مراقبتی در فرایند واکسیناسیون نیز مشارکت کردند.

وی به ارایه گزارشی درخصوص اقدامات بسیج در اجرای طرح مذکور پرداخت و به پویش نذر نفس، طرح تهیه و تامین کپسول های اکسیژن و دستگاههای اکسیژن ساز، تامین بیش از ۱۲۰۰کپسول اکسیژن برای بیماران نیازمند به اکسیژن درمانی و ۲۲۰دستگاه اکسیژن ساز، راه اندازی پیک های موتوری بسیجی برای رفع نیازهای خانواده بیماران کرونایی، بیماریابی اشاره کرد.

سردار حسن زاده در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای طرح شهید سلیمانی و تاثیر آن در کاهش امار در پیک چهارم بیماری اشار کرد .

سردار حسن زاده این رزمایش را نود و دومین رزمایش حیات بخش مقابله با کرونا ذکر کرد و یادآور شد که در قالب این رزمایش هم اکنون ۱۹۰۰بسیجی آموزش دیده در مراکز واکسیناسیون تحت عنوان ثبات و واکسیناتور در حال فعالیت هستند و اعلام آمادگی بسیج را برای تامین نیروی انسانی و سایر نیازهای دیگر مراکز تجمیعی واکسیناسیون اعلام کرد.

وی از راه اندازی شیفت دوم ۶۰درصد مراکز تجمیعی و همچنین فعالیت ۱۵مرکز تجمیعی واکسیناسیون در شیفت شبانه خبر داد و آمادگی بسیج را برای تامین امنیت و همکاری با نیروهای تخصصی در این مراکز شبانه اعلام کرد.

 

سردار سلیمانی نیز در این رزمایش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدا از تلاش و نقش آفرینی تحسین برانگیز بسیجیان و دستگاههای مختلف در راستای مقابله با کرونا در ۲۰ماه گذشته تقدیر کرد .

وی با بیان این که ملت ایران در نیم قرن اخیر سه بار قله وحدت و انسجام ملی و یکپارچگی را به منصه ظهور رسانده است ، این سه قله را شامل پیروزی انقلاب و براندازی رژیم طاغوت، دوران دفاع مقدس و همدلی و همکاری اقشار مختلف کشور برای مقابله با کرونا برشمرد.

وی بسیجیان را فرزندان این مملکت ذکر کرد که داوطلبانه و بدون هیچ چشمداشتی به میدان آمده و در مقابله با بیماری کرونا  و برای خدمت به مردم در عرصه سلامت نقش آفرینی می کنند.  

سردار سلیمانی افزود: طرح شهید سلیمانی افتخار ملت ایران است و طرحی کاملا مردم پایه است .

وی خاطرنشان کرد: همه مردم ما بسیجی هستند و در این دوران فداکاری و نقش آفرینی و همراهی کردند که تحسین برانگیز است و در آینده حتما از این دوران به عنوان دورانی همراه با  انسجام ملی و همدلی و همکاری یاد خواهد شد.

سردار سلیمانی در خاتمه سخنان خود از تمامی دست اندرکاران اجرای طرح واکسیناسیون و شهیدسلیمانی تقدیر کرد که جهادی مقدس را انجام می‌دهند و تاکید کرد: باید تمرکز بر بیماریابی را در دستور کار قرار دهیم و با حمایت و مراقبت از بیماران زنجیره بیماری را کاهش دهیم و همچنین برای تسریع واکسیناسیون تلاش کنیم.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


٢١:٣١ - دوشنبه ٢٢ شهريور ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٨٠٤٠    /    تعداد نمایش : ٩٩