صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مصوبات جدید شورای فرماندهی ستاد مدیریت بیماری کرونا در تهران اعلام شد

 

به منظور کنترل بیماری کرونا در استان تهران، آخرین مصوبات شورای فرماندهی ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اعلام شد.


 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، امروز پنجشنبه هفتم فروردین ماه، جلسه شورای فرماندهی ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با حضور  اعضای ستاد فرماندهی و ضمانت اجرایی دادستان تهران تشکیل شد و پس از بررسی شرایط کنونی و وضعیت این بیماری در کشور و کلان شهر تهران چندین مصوبه برای ابلاغ و اجرا مورد تصویب قرار گرفت.

 

_هلال احمر موظف است تب سنجی را به عنوان غربالگری حداقلی در مبادی ورودی ادامه داده و موارد مشکوک با همکاری نیروی انتظامی به دانشگاه های علوم پزشکی معرفی شوند

 

_ امکان استفاده از تست سریع توسط بسیج جامعه پزشکی با پشتیبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بررسی و در صورت وجود موارد مشکوک اقدام مقتضی انجام شود

 

_ خروجی شهر تهران بر روی خودروهایی که تردد غیر ضروری دارند توسط نیروی انتظامی به طور کامل بسته شود.

 

_از سامانه سفر برگ شهرداری تهران برای افرادی که سفرهای غیر ضروری دارند استفاده شود.

 

_تعطیلات حداقل تا ۱۵فروردین و در صورت استمرار بیماری تا آخر فروردین ادامه یابد.

 

_تست افرادی که در سفر به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کرده اند در سامانه سلامت به عنوان پیگیری فوری قرار گیرد.

 

_جریمه سنگین و برخورد قضایی دز مورد سفرهای غیر ضروری به سرعت اعمال شود.

 

_تعطیلی ناوگان عمومی شامل مترو، اتوبوس و سرویس کن در کلانشهر تهران انجام شود.

 

_رصد شماره های تلفن افراد مشکوک در سامانه های بهداشت و درمان که از تهران خارج شده اند و همچنین افرادی که آدرس آنها شهر تهران است ولی در شهرهای دیگر به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کرده اند توسط وزارت بهداشت،  ارتباطات و ناجا انجام گیرد.

 

_به منظور تردد غیر ضروری کارکنان ادارات ملی و استان و همچنین کارکنان کارخانجات و صنایع ضروری سازمان ها، مسئولان مربوطه نسبت به اعلام لیست کارکنان به استانداری اقدام نمایند، در این راستا سامانه مقرر شده، سامانه سفر برگ توسط شهرداری تهران عملیاتی و راه اندازی شود.

 

_ممنوعیت تردد در مبادی خروجی استان توسط نیروی انتظامی و پلیس راهور اجرا شود، ضمنا در صورت نیاز به نیروی کمکی از نیروهای مسلح(سپاه، ارتش و بسیج) و هلال احمر استفاده شود.

 

_ نیروهای انتظامی و پلیس راهور محل های استقرار نیروهای کنترلی بند فوق را ظرف روز جاری به استانداری اعلام کنند.

 

_تردد کلیه خودروها به استثنای خودروهای حامل سوخت، امدادی و خدماتی ( حامل مواد فاسد شدنی، دارویی و غذایی) و امنیتی و انتظامی به خارج از استان ممنوع شود.

 

_مقرر شده پیشنهاد جریمه نقدی و اقدامات بازدارنده برای خودرو های متخلف به ستاد ملی کرونا ارسال و پس از تایید در سطح استان اجرایی شود.

 

_به منظور کنترل تردد کلیه اصنافی که لیست آنان از قبل اعلام شده تا ۱۵فروردین ماه اجازه فعالیت در سطح شهر و استان تهران را نداشته اند و اداره اماکن نیروهای انتظامی با همکاری سازمان صمت و اصناف بر حسن اجرای آن و برخورد با متخلفین اقدام کند.

 

__مقرر شده به منظور حسن اجرای محدودیت و ممنوعیت تردد، دادگستری استان تهران نسبت به ابلاغ همکاری با عوامل اجرایی و انتظامی دستور اقدام لازم را صادر کند.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: ۷۷۰۳م.ر


٢٢:٥٣ - پنج شنبه ٧ فروردين ١٣٩٩    /    عدد : ٩٠١٦١    /    تعداد نمایش : ٨٥٤