صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

آمادگی 65 بیمارستان تحت پوشش دانشگاه برای مشارکت در طرح ملی واکسیناسیون کووید 19

مدیر پرستاری دانشگاه از آمادگی 65 بیمارستان تحت پوشش دانشگاه برای مشارکت در طرح ملی واکسیناسیون کووید 19 خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت درمان، فروغ مولا ضمن بیان این مطلب گفت: به دنبال فراخوان همکاری به مراکز درمانی تابعه در راستای تسریع فرایند واکسیناسیون تاکنون 65 بیمارستان برای مشارکت در این طرح ملی و جهادی اعلام آمادگی کرده و از 23 شهریورماه این طرح در برخی بیمارستان ها آغاز شده است.

 

به گفته مدیر پرستاری دانشگاه پایگاه های واکسیناسیون بیمارستان های بینا، دادگستری، پاسارگاد، ۱۵خرداد تهران، گلستان، کودکان مفید، نگاه و شهدای گمنام از 23 شهریورماه شروع به کار کرده و در لیست سیستم نوبت دهی الکترونیک وزارت بهداشت قرار گرفتند.

وی با اشاره به تزریق نوبت اول و دوم واکسن در این پایگاه ها تاکید کرد:  همشهریان تهرانی پس از ثبت نام در سامانه https://salamat.gov.irبرای اخذ نوبت و محل مراجعه می توانند این بیمارستان ها را انتخاب کنند.

مدیر پرستاری دانشگاه در ادامه افزود: بیمارستان های امام حسین (ع)، زعیم پاکدشت، شهدای پاکدشت، بعثت، اختر، برکت شهید ستاری قرچک، بازرگانان و مهدیه نیز در گام بعدی به شبکه نوبت دهی تزریق واکسن خواهند پیوست.

وی با اشاره به برگزاری کارگاههای آموزشی برای رابطان معرفی شده از سوی بیمارستانها گفت: این کارگاهها در سه روز متوالی از 24-22 شهریور ماه توسط مدیریت پرستاری دانشگاه برگزار شد و رابطان معرفی شده مراکز با نحوه نگهداری و اجرای طرح آشنا شدند.

فروغ مولا افزود: در این کارگاههامدرسان معاونت امور بهداشتی دانشگاه به ارایه آموزشهای لازم درخصوص نحوه اجرای فرآیند واکسیناسیون اعم از تحویل، تزریق، نگهداری و ثبت در سامانه سیب پرداختند.

به گفته وی راه اندازی پایگاه واکسیناسیون هر بیمارستان، پس از آموزش رابط هماهنگ کننده انجام خواهد شد و پایگاه های مذکور به تدریج در کلیه بیمارستان ها اعم از دولتی، خصوصی، وابسته به نیروهای مسلح، خیریه و تامین اجتماعی فعال می شود. 

مدیر پرستاری دانشگاه در خاتمه از همکاران حوزه بهداشت و درمان که در این روزها و سال های سخت برای سلامت جامعه تلاش می کنند قدردانی کرد.  

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٥:٤١ - چهارشنبه ٢٤ شهريور ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٨١٣٢    /    تعداد نمایش : ١٤١