صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدال طلای کنگره بین المللی پارکینسون و اختلالات حرکتی به عضو هیئت علمی دانشگاه رسید

دکتر مهری سالاری، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی برنده مدال طلا در کنگره بین المللی پارکینسون و اختلالات حرکتی شد.


دکتر سالاری متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ پارکینسون حرکتی، در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره این کنگره اظهار کرد: در « International congress of Parkinson’s Disease and Movement Disorders» که هرساله با شرکت هزاران نفر از پزشکان و محققان و علاقه مندان تحقیقات و رویکردهای تشخیص و درمان اختلالات حرکتی برگزار می شود موارد نادر و بی سابقه از بیماری هایی که تشخیص آن ها دشوار است، مطرح و ارائه می شود.

 

 

برنده مدال طلای کنگره پارکینسون و اختلالات حرکتی درباره روند انتخاب برندگان این کنگره توضیح داد: در این کنگره موارد ارسالی در دومرحله مورد بررسی قرار می گیرند و در نهایت نفرات اول تا سوم مشخص می شوند.

 

به گفته عضو هیئت علمی دانشگاه در این کنگره صرفا بیماری های نادر و کمیاب که در سراسر دنیا شناسایی و درمان شده اند، معرفی می شود.

 

وی درباره جزئیات بیماری نادری که از سوی کشور ایران در این کنگره ارایه شد، گفت: بیمار کودکی سه ساله و مبتلا به پارکینسون ارثی بود، این بیماری بسیار نادر و برای اولین بار در ایران شناسایی شده است.

 

دکتر سالاری خاطرنشان کرد: بیماری پارکینسون ارثی، معمولا از بدو تولد نشانه دارد ولی تشخیص آن مشکل است.

 

وی با اشاره به نشانه های ابتلا به این بیماری در نوزادان به والدین تاکید کرد: کودکانی که اختلالات حرکتی دارند و یا روند تکاملی و رشدشان مثل گردن گرفتن، نشستن و سایر مراحل رشد کندتر از سایر همسالان است، باید برای مشاوره و تشخیص فورا به پزشک مراجعه کنند.

 

متخصص مغز و اعصاب دانشگاه، تشخیص زود هنگام را راه حل موثری برای درمان بهتر بیماری پارکینسون ارثی دانست و یادآور شد:  این بیماری قابل درمان است و اگر کودکان مبتلا به این بیماری در سنین پایین تر درمان شوند در آینده با مشکلات و اختلالات ذهنی و یا حرکتی روبرو نخواهند شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هدف از این کنگره که توسط انجمن بین المللی پارکینسون و اختلالات حرکتی(MDS) برگزار می شود، به اشتراک گذاشتن ایده ها، تشویق علاقه مندان حوزه مراقبت و تحقیق ازاختلالات حرکتی و پیشبرد رشته های بالینی و علمی مرتبط است.

 

انتهای پیام/ 


١١:٠٥ - سه شنبه ١٦ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٨٣٦٦٠    /    تعداد نمایش : ٧٨٥