صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم تکریم بازنشستگان دانشگاه برگزار شد/تاکید رییس دانشگاه بر لزوم طراحی فرآیندهای حمایتی برای بازنشستگان

همزمان با روز خانواده، بازنشستگان خانواده بزرگ علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور رییس دانشگاه و جمعی از مسئولان تکریم شدند.


 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دکتر علیرضا زالی امروز پنجم مردادماه در مراسم روز خانواده و تکریم بازنشستگان، بر لزوم طراحی فرآیندهای حمایتی برای ارتقای وضعیت رفاهی بازنشستگان تاکید کرد.

 

 وی حضور در جمع پیشکسوتان دانشگاه را مایه افتخار عنوان کرد و اظهار کرد: بازنشستگان دانشگاه سنگ بنای توسعه و تعالی دانشگاه در سالهای اخیر بوده‌اند.

 

وی با بیان این که این مراسم پس از دوسال و نیم و عبور از پاندمی کرونا به صورت حضوری برگزار می شود، فقدان تعدادی از همکاران بازنشسته در این سالها را مایه تاسف عنوان کرد.

 

رییس دانشگاه تلاش‌های مدافعان سلامت و فرزندان برومند ایران را که در کرونا جانفشانی کردند، مایه افتخار دانست و گفت: سفیدپوشان عرصه سلامت در نبردی بی پایان و پیکاری سنگین و بدون واهمه برای سلامت جامعه تن به آتش کرونا زدند.

 

دکتر زالی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع سلامت،تاکید کرد: بالاترین سهم خدمت رسانی در حوزه های بهداشت، درمان و پیشگیری در پاندمی کرونا متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی است.

 

رییس دانشگاه تلاش های بی دریغ هیئت مدیره بازنشستگی را برای بهبود شرایط بازنشستگان ستودنی توصیف کرد و ادامه داد: بی تردید ادامه این روند با مشارکت هیئت امنا و هیئت رییسه دانشگاه به دستاوردهای کاربردی منتج خواهد شد.

 

ضرورت همسان سازی دستمزدها، پرداخت بموقع مشوق های پایان کار و اختصاص امتیاز رفاهی به بازنشستگان از دیگر مواردی بود که دکتر زالی توضیحاتی درباره آن ارایه داد.

 

دکتر زالی ثبت بیشترین تعداد آزمایش PCR در کرونا را جمله عملکرد بازنشستگان فرهیخته دانشگاه عنوان کرد و افزود: فرآیند واکسیناسیون در مراکز تحت پوشش دانشگاه با همکاری نزدیک به 40 نفر از بازنشستگان دانشگاه به بهترین شکل اجرا شد.

 

عیوض زاده رییس کانون بازنشستگان دانشگاه نیز با بیان این که دهمین گردهمایی بعد از دوسال و نیم از بحران کرونا در شرایطی برگزار می شود که تیم‌های بهداشتی و درمان دانشگاه در این بحران خوش درخشیدند اظهار کرد: بسیاری از عزیزان و مدافعان سلامت را در پاندمی کرونا از دست داده ایم ولی هرگز یاد و خاطره این عزیزان از دل‌ها و یادها نمی رود.

 

بازنشستگان خالصانه برای اعتلای جایگاه دانشگاه تلاش کرده اند

 

وی در ادامه ضمن اظهار تاسف از فقدان جمعی از بازنشستگان دانشگاه طی سال‌های ۹۷ تا چهارماهه اول ۱۴۰۱ ، یاد و خاطره این عزیزان از دست رفته را گرامیداشت.

 

عیوض زاده خاطرنشان کرد که بازنشستگان امروز شاغلان دیروز هستند که خالصانه برای اعتلای جایگاه دانشگاه تلاش کرده اند.

 

توجه به مشکلات معیشتی بازنشستگان و تلاش برای کاهش دغدغه های اقتصادی بازنشستگان بخش دیگری از سخنان عیوض زاده را به خود اختصاص داد.

 

وی خواستار پیگیری حمایت از طرح اجرای احکام پرسنل بازنشسته بر اساس 15 درصد افزایش، حمایت از طرح همسان سازی دستمزدهای بازنشستگان، توجه به مزایای رفاهی و اختصاص فرانشیزهای درمانی و بهره مندی از امکانات رفاهی شد.

 

رییس کانون بازنشستگان دانشگاه از فعالیت کمیته های مختلف کانون بازنشستگان دانشگاه خبر داد و گفت: کمیته حوادث غیرمترقبه در بحران کرونا، برای واکسیناسیون و ویزیت رایگان بدون هیچ چشم‌داشتی و با قوت برای ارتقای سلامت مردم گام برداشتند.

 

ضرورت مشارکت بازنشستگان برای ایجاد کانونی فعال و پویا

 

عباسی عضو هیئت مدیره کانون بازنشستگان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی نیز در این مراسم ضمن قدردانی از حضور همکاران بازنشسته دانشگاه در این مراسم، فعالیت های بازنشستگان فرهیخته دانشگاه را که سال‌های متمادی عمر شریف خود را صرف خدمت رسانی به مردم کرده اند، ستودنی توصیف کرد.

 

وی با تاکید بر این که بازنشستگان دانشگاه در هر عرصه خدمتی کوله بار تجربه خود را بی دریغ در اختیار نسل جدید قرار داده اند، موفقیت روز افزون آنان را از درگاه خداوند خواستار شد.

 

عباسی ضمن معرفی اعضای هیئت مدیره کانون، حضور فعال و مشارکت بیشتر بازنشستگان دانشگاه را با هدف ایجاد کانونی فعال و پویا خواستار شد.

 

استفاده از تجارب بازنشستگان مایه افتخار است

 

در ادامه سهرابی معاون امور کارگزینی امور بازنشستگان نیز کمک به وضعیت معیشتی و شغلی بازنشستگان را خواستار شد و افزود: بازنشستگان امروز، جوانی خود را در راه ارتقا سلامت  مردم صرف کرده اند بنابراین باید خدمات این عزیزان بیش از پیش دیده شود.

 

اختصاص بیمه تکمیلی، توجه به مسائل درمانی و همسان سازی حقوقی از مهم‌ترین دغدغه‌های بازنشستگان است که سهرابی به آن اشاره کرد.

 

وی تاکید کرد: بازنشستگان گنجینه های گران سنگی هستند که استفاده از تجارب آنان مایه افتخار و سرافرازی است.

 

در ادامه این مراسم دکتر فرخ سعیدی از اساتید برجسته و پیشکسوت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به بیان خاطراتی از دوران حرفه ای و کاری خود پرداخت.

 

وی پرهیز از یاس و ناامیدی در آحاد جامعه خصوصا پیشکسوتان و بازنشستگان را خواستار شد و گفت: پیشکسوتان با انتقال تجارب گران سنگ خود می‌توانند در ارتقای سطح علمی و فرهنگی دانشگاه اثرگذار باشند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، دهمین گردهمایی و آیین تکریم بازنشستگان خانواده دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با حضور پر شور همکاران بازنشسته دانشگاه، دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه، دکتر محمود خدادوست معاون توسعه منابع دانشگاه، دکتر علی حائری مشاور رییس دانشگاه، مژگان جزی زاده کریمی مدیر روابط عمومی دانشگاه،  دکتر ناصر خرمی مدیر حراست دانشگاه، عیوض زاده رییس کانون بازنشستگان دانشگاه و جمعی از مسئولان برگزار شد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار:۷۷۰۱س.ق


١٥:٢٤ - چهارشنبه ٥ مرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٩١٤٥    /    تعداد نمایش : ٦٣٧