صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کارگاه کشوری طراحی سوالات آزمون صلاحیت بالینی و استدلال بالینی برگزار می شود

نهمین دوره کارگاه کشوری طراحی سوالات آزمون صلاحیت بالینی و دومین دوره طراحی سوالات استدلال بالینی به میزبانی مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی معاونت آموزشی دانشگاه هفتم تا نهم تیرماه سال جاری در دانشکده پزشکی برگزار خواهد شد.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت آموزشی، آزمون صلاحیت بالینی یکی از آزمون های مهم در برنامه آموزشی پزشکی است که البته در دیگر رشته ها نیز موضوعیت دارد. خوشبختانه ایران هم به تبع جایگاه خوب علوم پزشکی در ردیف دیگر کشورهای صاحب طب به این موضوع پرداخته و چندی است که این آزمون به طور جدی در برنامه آموزشی پزشکی گنجانده شده و به طور پیگیر حتی در دوران پاندمی کووید هم برگزار شده است.

دکتر شمس در خصوص برگزاری کارگاه طراحی سوالات آزمون صلاحیت بالینی گفت: این دوره کارگاه ها کشوری وهمچنین طراحی سوالات آزمون صلاحیت بالینی به سفارش دبیرخانه شورای آموزش پزشکی عمومی به میزبانی مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزارمی شود.

در این دوره 70 تن از اساتید علوم پزشکی دانشگاه های سراسر کشور، اعضای بوردهای تخصصی رشته های مختلف پزشکی و دیگر اعضای هیئت علمی دانشگاه، جمعا حدود 200 نفر در این رویداد مهم آموزش پزشکی کشور شرکت خواهند داشت.

این کارگاه در سه روز و با همکاری اساتید مجرب که عموما اساتید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند برگزار می شود . ضمن آموزش جدیدترین و معتبرترین روش های ارزیابی عملکرد دانش آموختگان پزشکی که در صبح روزهای کارگاه اجرا می شود، در جلسات بعدازظهر طراحی سوالات آزمون به تفکیک انواع رشته های تخصصی عملیاتی خواهد شد.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع

 


١٣:٢٥ - دوشنبه ٦ تير ١٤٠١    /    عدد : ١١٨١٤٨    /    تعداد نمایش : ١٤٧