صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

جديدترين مصوبات ستاد فرماندهی مقابله با بیماری کرونا در خصوص اصناف و مشاغل تهران

جدیدترین مصوبات ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران درخصوص اصناف و مشاغل تهران اعلام شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ، در نشستی که روز دوشنبه 12 اسفندماه  با حضور دکتر زالی فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا (COVID-19) در کلان شهر تهران، قاسم نوده فراهانی رییس اطاق اصناف تهران، سردار علی ذوالقدری رییس پلیس اطلاعات و امنیت تهران و سرهنگ نادر مرادی رییس اماکن فاتب برگزار شد، در خصوص انسجام بخشی و هماهنگی در فعالیت ها و اقدامات اجرایی در رابطه با اصناف و مشاغل در محل ستاد فرماندهی عملیات بحث و بررسی صورت گرفت .

در این نشست پس از بحث و تبادل نظر اعضا موارد زیر مورد تصویب قرار گرفت.

1- طبقه بندی اصناف و مشاغل و همچنین نیازهای آموزشی و بهداشتی متناسب با هر شغل در دو بخش فردی و عمومی از سوی ریاست اطاق اصناف تهران به ستاد فرماندهی عملیات اعلام شود.

2-ستاد فرماندهی عملیات نسبت به تهیه و تدوین بسته های آموزشی برابر اعلام اطاق اصناف اقدام و جهت توزیع در اختیار اطاق اصناف قرار دهد.

3- با توجه به سیر صعودی انتقال بیماری کرونا در جامعه و لزوم ایجاد محدودیت در فعالیت بعضی اصناف و مشاغل، رییس اطاق اصناف تهران ضمن برگزاری دوره های آموزشی برای روسای اتحادیه ها و فرهنگ سازی و جلب حمایت آنها، نسبت به اعلام اسامی صنوف و مشاغل و سطح محدودیت مورد نیاز به ستاد فرماندهی اقدام کنند.

4-با توجه به شرایط ایجاد شده در فضای کسب و کار؛ رییس اطاق اصناف تهران از اقدام ستاد فرماندهی و مکاتبات این ستاد با بانک مرکزی و اداره کل امور مالیاتی در خصوص اعطای تسهیلات جدید، تنفس و فرصت به دریافت کنندگان تسهیلات قبلی، تخفیف در مالیات و به تعویق انداختن موعد اظهارنامه های مالیاتی از خرداد به شهریورماه سال 99 حمایت و پیگیری کند.

5-اطاق اصناف تهران نسبت به اعلام مشاغلی که نیاز بیشتری به اقلام بهداشتی و حفاظتی دارند به ستاد فرماندهی اقدام تا مساعدت های لازم برای در اختیار قرار دادن اقلام بهداشتی و حفاظتی به آن اقدامات لازم به عمل آید.

6-با توجه به شرایط پیش آمده و امکان تعطیلی و یا کاهش درآمد بعضی مشاغل، پیگیری لازم از طریق وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عمل آید تا بسته های معیشتی بیشتری در اختیار مردم قرار گیرد.

7- با حفظ آرامش روحی و روانی مردم و جامعه به هر نحو ممکن و با استفاده از روش های مختلف، میزان مراجعه مردم به ادارات، اماکن، اصناف و مشاغل با همکاری و همیاری خود مردم و اتحادیه ها به حداقل برسد.

8- ضمن حضور پلیس اطلاعات و امنیت و اماکن فاتب در کنار مردم، اصناف و اتحادیه ها با همکاری و همیاری همگانی و با فرهنگ سازی زمینه اجرای این مصوبات فراهم شود.

9- نسبت به تهیه و تدوین برنامه ها و بسته های حمایتی از اصناف و مشاغل زیان دیده از شرایط فعلی کسب و کار اقدام شود.

10- مقرر شد نظارت بیشتری بر جلوگیری از کار اماکن و سفره خانه هایی که قلیان به مشتریان عرضه می دهند صورت پذیرد.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 ی. ق

 


١١:٤٠ - پنج شنبه ١٥ اسفند ١٣٩٨    /    عدد : ٨٩٥٣٢    /    تعداد نمایش : ١٠٢٨