صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

برای تشخیص کرونا به آزمایشگاههای خصوصی نروید

انجام آزمایش های تشخیصی کرونا ویروس توسط آزمایشگاه های خصوصی پزشکی، که تایید آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی را ندارند، ممنوع است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی وبه نقل از اداره امور آزمایشگاه های معاونت درمان، در حال حاضر آزمایشگاه های مرجع تشخیص قطعی کرونا ویروس جدید به تناسب نیاز و ظرفیت شبکه کشوری تشخیصی مولکولی آنفلونزا و همچنین سایر مراکز منتخب به تشخیص وزارت بهداشت انتخاب شده است. و خدمات مورد نیاز بصورت رایگان در حال انجام است.

 

اداره امور آزمایشگاه ها با اشاره به ابلاغ معاونت درمان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: صرفا آزمایشگاه های مرجع سلامت بنا به صلاحدید، مورد و مدت زمان اعلام شده از پشتیبانی و ظرفیت های آزمایشگاه های خصوصی داوطلب استفاده خواهند کرد.

 

این اداره یادآور شد: برخی از آزمایشگاه های خصوصی با سوء استفاده و بهره برداری نابجا از شرایط موجود بدون اطلاع و اجازه مدیریت های امور آزمایشگاه های دانشگاهی و اداره کل آزمایشگاه مرجع سلامت اقدام به تبلیغات و اعلام راه اندازی و پذیرش آزمایشگاه تشخیص مولکولیCovid-19 یا همان کرونا با مبالغ نامتعارف کرده اند، که کاملا غیرقانونی و تخلف محسوب می شود.

 

اداره امور آزمایشگاه های معاونت درمان دانشگاه از مردم خواست: در صورت احساس بروز عوارض بیماری کرونا، حتما در مرحله اول اصول بهداشتی و خودمراقبتی را در مواجهه با دیگران رعایت کنند. سپس برای تشخیص به نزدیکترین بیمارستان یا مرکز درمانی مراجعه کرده  و از اقدامات خودسرانه پرهیز کنند.

 

انتهای پیام/

کدخبرنگار:7701س.ق

 

 


٠٩:١٩ - سه شنبه ٦ اسفند ١٣٩٨    /    عدد : ٨٩١٠٨    /    تعداد نمایش : ٩٧١