صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بحران شیوع چاقی و اضافه‌وزن در کشور

 مسئول بهبود تغذیه معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن اشاره به روند هشداردهنده و رو به افزایش بیماری‌های غیر واگیر، چاقی، اضافه‌وزن، دیابت، دیس لیپیدمی، پرفشاری خون از مهم‌ترین مشكلات بهداشتي جامعه دانست.


به گزارش  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، طی سال‌های اخیر جایگاه  تغذیه و تأثیر آن در سلامتی افراد به دلیل اهمیت تغذیه مناسب در پیشگیری ازبیماری‌های غیر واگیر برجسته ترشدِ است. روند هشداردهنده و رو به افزایش بیماری‌های غیر واگیر ازجمله چاقی و اضافه‌وزن، دیابت، دیس لیپیدمی، پرفشاری خون یکی از مهم‌ترین مشكلات بهداشتي بشمارمی‌رود.نقش تغذیه در سلامت ذهن و جسم، بهبود یادگیری، بهبود عملکرد و افزایش کارآیی و بهره‌وری در بررسی‌ها و تحقیقات وسیع جهانی به اثبات رسیده است. 

 

سرمایه‌گذاری در تأمین امنیت تغذیه‌ای با افزایش سطح سلامت آحاد جامعه و ترویج الگوی غذایی سالم که در برنامه تحول سلامت با افزایش دسترسی جامعه به کارشناسان تغذیه امکان‌پذیر شده است، در مقابل هزینه‌های بالای درمان و بازترانی بسیار ارزشمند و قابل‌تأمل است.

 

فرشته فزونی مسئول بهبود تغذیه معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بابیان این مطلب اظهار داشت: تغذیه مناسب  يكي از عوامل مهم و مؤثر در پیشگیری و کنترل بیماری‌های غير واگير است. مصرف بی‌رویه مواد قندي، غذاهاي چرب و سرخ‌شده، فست فودها، پایین بودن میزان مصرف میوه، سبزی و فیبر، کم‌تحرکی و ماشینی شدن زندگی، منجر به‌اضافه وزن و چاقي شده و خطر بروز بیماری‌های غير واگير را افزايش می‌دهد .خطر فشارخون بالا ، سکته‌های مغزی و قلبی، پوکی استخوان، نارسایی کلیه و برخی انواع سرطان با مصرف زیاد نمک افزایش می‌یابد. مطالعات متعددی نشان داده است که غذاهای نمک‌سود شده از دلایل ابتلا به سرطان معده است .مصرف زیاد چربی‌ها خطر ابتلا به سرطان سینه و سرطان پروستات را افزایش می‌دهد.

 

وی افزود: اضافه‌وزن و چاقی در کودکان تهدیدی جدی‌تر از بزرگ‌سالان به شمارمی رود. کودکان دارای اضافه‌وزن به‌احتمال‌زیاد در آینده بزرگ‌سالان چاق خواهند بود و از پیامدهای کوتاه‌مدت و بلندمدت چاقی رنج می‌برند. در چنین شرایطی انجام مداخلات آموزشی، اصلاح باورها و تغییر رفتارهای فردی و اجتماعی به‌عنوان یک ضرورت مورد تأکید قرار می‌گیرد. ازاین‌رو دومین چهارشنبه ماه مارس مصادف با 22 اسفندماه سال جاری، به‌عنوان روز جهانی رژیم درمان  نام‌گذاری شده است .

 

مسئول بهبود تغذیه معاونت امور بهداشتی دانشگاه، در خصوص نحوه ارائه خدمات پيشگيرانه و مراقبت‌های تغذیه‌ای در مناطق تحت پوشش دانشگاه، اذعان کرد: در حال حاضر بااجرای برنامه تحول سلامت ارائه كليه خدمات پيشگيرانه و مراقبت‌های تغذیه‌ای شامل آموزش تغذيه سالم و پيشگيري از بیماری‌های مرتبط با تغذيه، بر عهده كارشناسان تغذيه در مرکز خدمات جامع سلامت است. اين خدمات به‌صورت آموزش چهره به چهره تغذيه، مشاوره‌، جلسات آموزشي گروهي، مراقبت تغذيه‌اي و مداخلات تغذیه‌ای جامعه‌محور در منطقه تحت پوشش ارائه مي‌شوند و  آحاد جامعه به‌ویژه اقشار کم‌درآمد در مناطق محروم و حاشیه شهرها  از خدمات مشاوره‌ای و تنظیم برنامه غذایی به‌طور رایگان بهره می‌برند.

 

فزونی ادامه داد: الگوی غذایی تمام کسانی که به مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه می‌کنند، ارزیابی می‌شود تا در صورت نیاز اصلاح شود. برنامه مکمل یاری گروه‌های سنی، برگزاری کلاس‌های آموزش گروهی، آموزش مدارس و مهدهای کودک نیز در حال حاضر اجرا می‌شود.

 

وی در ادامه اهداف برنامه بهبود تغذیه جامعه را شامل مواردی از قبیل افزايش دسترسي خانواده‌ها به خدمات تغذيه باهدف پيشگيري و کنترل انواع سوءتغذیه، کنترل عوامل خطر تغذیه‌ای بيماری‌هاي غير واگير، ارتقاء سواد تغذیه‌ای جامعه، ارتقاء مشارکت کليه بخش‌های توسعه و گسترش مداخلات جامعه‌محور براي بهبود وضع تغذيه جامعه و گروه‌های در معرض خطر برشمرد.

 

فزونی در خصوص برنامه کاهش سوءتغذیه در جامعه گفت: اجرای برنامه بهبود تغذیه زنان روستایی و عشایری با همکاری سازمان جهاد کشاورزی، اجرای برنامه‌های حمایت تغذیه‌ای کودکان زیر 5 سال  با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره )، برنامه تأمین یک وعده‌غذای گرم درروستامهدها با همکاری سازمان بهزیستی از دیگر اقداماتی است که باهدف کاهش سوءتغذیه توسط کارشناسان تغذیه در مراکز بهداشت شهرستان و مراکز خدمات جامع سلامت در حال اجراست. هم‌چنین کارشناسان تغذیه مراکز نقش مهمی در برگزاری مناسبت‌های بهداشتی مانند هفته سلامت، روز جهانی غذا، بسیج اطلاع‌رسانی تغذیه سالم، روز جهانی قلب، پوکی استخوان در راستای ارتقا سطح سواد تغذیه‌ای جمعیت تحت پوشش  ایفا می‌کنند.

 

فزونی در پایان، روز رژیم درمانگر را به همه کارشناسان تغذیه و فعالان عرصه بهداشت که پرتلاش و با تمام توان در سطوح مختلف انجام‌وظیفه می‌کنند، تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد: با افزایش مداخلات آموزشی بهبود تغذیه درسته جامعه و مشاوره‌های فردی تغذیه در ارتقاء سلامت کلیه آحاد جامعه بکوشیم.

 

انتهای پیام/


١٢:٣٦ - چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٥٤١١    /    تعداد نمایش : ٢٠٩