صفحه اصلي > اخبار > وبلاگ علمی 
 


  چاپ        ارسال به دوست

16 مهرماه؛ روز فرشته های کوچک زمینی/ شخصیت کودکان از چه سنی شکل می گیرد؟

 16 مهرماه روز جهانی کودک است که به عنوان يك رويداد مهم در تقويم روزشمار كشورها به منظور احترام به كودكان قرار گرفته است و هر كدام از كشورها به شيوه های گوناگون اين روز را گرامی داشته و برنامه های مختلفی برای آن در نظر می گيرند.

شکوفه زمانیان کارشناس ارشد روانشناسی و مدیرمسئول مهدکودک دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اقدامات و فعالیتهای این مرکز، از برگزاری برنامه های شاد و مفرح  نظیر اجرای نمایش و موسیقی دراین روز خبر داد.

وی با بیان اینکه کیفیت مهدکودک تاثیر بسزایی بر رشد ذهنی و شناختی کودک دارد، اظهارکرد: مهد کودک دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی ضمن دراختیار داشتن بالاترین امکانات لازم از قبیل نیروی انسانی، آموزشی، ایمنی و  بهداشتی بعنوان مرکزی چهار ستاره با رضایت 80 درصدی والدین فعالیت می کند.

این کارشناس روانشناسی با اشاره به اهمیت و حساسیت فعالیتهای مهدهای کودک خاطرنشان کرد: 80 درصد شخصیت اصلی کودکان بین 0 تا 6 سال شکل می گیرد و هرچه دراین زمان سرمایه گذاری شود در آینده از اثرات مثبت آن بهره خواهیم برد. اگر مربیان، افرادی آموزش دیده، کارآمد و متخصص در زمینه تربیت کودکان باشند خواهند توانست به بهترین شکل ممکن کودکان را در زمان طلایی عمر خود تربیت کنند.

مدیرمسئول مهدکودک دانشگاهافزود: ارائه خدمات باکیفیت و تامین محیط فیزیکی و آموزشی مناسب  یکی از مهمترین اهداف تیم کاری مهدکودک دانشگاه است.

وی با اشاره به اینکه محیط داخلی مهدکودک باید تمیز و پاکیزه باشد، تصریح کرد: سیستم تهویه مناسب، نورپردازی خوب، امن بودن محیط و بازیها و حصارکشی محل بازی از جمله مواردی است که در مهد دانشگاه رعایت شده است.

این کارشناس روانشناسی با اشاره به اهمیت بررسی برنامه فعالیت‌های روزانه مهدکودک‌ها اضافه کرد: این برنامه شامل اوقاتی برای بازی فعال، بازی آرام، غذای سبک و وعده‌های غذایی می‌باشد و باید انعطاف پذیر باشد نه خشک زیرا جو محیط صمیمانه و حمایتی است و کودکان نباید بدون نظارت رها شوند.

زمانیان درخصوص نحوه آموزش به کودکان ادامه داد: آموزشهای نظیر نقاشی، خلاقیت، ژیمناستیک، زبان، قرآن و ... بصورت کاملا غیر مستقیم در مرکز مهد کودک دانشگاه به کودکان ارائه می شود، در واقع شرایطی را فراهم کرده ایم که ضمن بومی سازی از متدهای روز دنیا نیز بهرمند شویم.

وی خاطرنشان کرد: مربیان و مراقبان مهد کودک  بصورت دوره‌ ای در کارگاههای مختلفی با محوریت موضوعات روانشناختی ،مهارتهای زندگی و خودیاری شرکت می کنند. همچنین مربیان هم  در تعامل فعال با والدین کودک هستند و در خصوص رفتار و رشد کودک با والدین صحبت می کنند.

انتهای پیام/


١٤:١٨ - يکشنبه ١٥ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٦٨٢٧٣    /    تعداد نمایش : ٢٨٤