صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با اطلس اختلالات ژنیتکی و ناتوانی هایی تکامل عصبی بيشتر آشنا شويد

کتاب اطلس اختلالات ژنیتکی و ناتوانی هایی تکامل عصبی تالیف دکتر سعید نوری و همکاران توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در سال 1397 انتشار یافت.

 


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، این کتاب که  توسط دکتر سعید نوري دستیار بیماري هاي مغز و اعصاب مرکز تحقیقات نقشه برداري مغز دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و جمعی از اساتید و متخصصان این حوزه به چاپ رسیده است، حاصل تلاش چندین ساله نویسندگان در زمینه ژنتیک و تکامل عصبی  است که در قالب  پنج فصل به تالیف درآمده است.

 

در مقدمه کتاب مذکور آمده است؛ ژنتیک و تکامل سیستم عصبی انسان بدون شک پیچیده ترین مفاهیم آموزشی و یادگیري را در پی دارد واساس و پایه درك اختلالات تکامل عصبی، شناخت و تسلط بر علم ژنتیک است. تنها از طریق آشنایی با قوانین حاکم بر ژنتیک می توان راجع به درك، تشخیص و درمان این اختلالات اشراف پیدا کرد. از سوي دیگر به خاطر پیچیدگی هاي موجود، شناخت کامل و دقیق اختلالات ژنتیکی و ناتوانی هاي تکامل عصبی به راحتی میسر نیست.

 

 در اکثر مرجع هاي قبلی در آموزش این اختلالات، بیشتر بنا بر توضیح نوشتاري بوده است و استفاده محدودي از تصاویر شده است.درحالی که در این کتاب سعی  مولفان این بوده است که با ارائه مطالب این حیطه در دسته بندي جدید و استفاده مناسب از عکس هاي متعدد و رسا، یادگیري، فهم و یادآوري مطالبرا  براي خواننده آسان سازند.

 

کتاب مذکور مشتمل بر 370 صفحه و 5 فصل می باشد که در فصل اول با اصول ژنتیک به زبان ساده و قابل فهم همراه با تصاویر مفهومی متعدد مطرح شده است ودر  فصل دوم جلوه اي دقیق از اصول بنیادین ژنتیک انسانی و پزشکی ارایه می شود و با استفاده از مثال هاي بالینی و عکس هاي رسا  بر نقش ژن ها و مکانیسم هاي مولکولی در بیماریهاي انسانی تاکید می شود.

 

فصل سوم این مجلد به تبیین نتیجه بزرگترین پروژه گروهی بشر تا به امروز یعنی تعیین توالی ژنوم انسان پرداخته است و  در فصل چهارم خواننده با تکامل عصبی و ساختار مغز انسان با استفاده از عکس هاي متعدد و مفهومی آشنا می شود.  در فصل پایانی اختلالات تکامل عصبی با جداول کاربردي متعدد مورد بحث قرار می گیرند.

 

هدف از نگارش این کتاب آشنایی دانشجویان و دستیاران تخصصی پزشکی با اصول ژنتیک و فرآیند تکامل عصبی انسان است. و مولفان سعی کردند مقدمات و چارچوبی براي فهم حوزه ژنتیک و تکامل عصبی در اختیار دانشجویان قرار دهند  تا درآینده بتوانند به مطالعات دامنه دارتري در این رشته رو به رشد و گسترش بپردازند.

 

علاقمندان برای تهیه کتاب می توانند به انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کرده یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.
برای مشاهده صفحات اول کتاب اینجا  را کلیک کنید.

انتهای پیام/

 

 


١٧:٢٧ - چهارشنبه ٥ تير ١٣٩٨    /    عدد : ٧٩٨٩٠    /    تعداد نمایش : ١٩٢