صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با کتاب مروری بر مباحث مغز و اعصاب کودکان بر مبنای معرفی بیمارآشنا شوید

کتاب مروری بر مباحث مغز و اعصاب کودکان بر مبنای معرفی بیمارتألیف دکتر نرجس جعفری توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انتشاریافت.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در مقدمه این کتاب مؤلف آورده است: احتمالا بارها تجربه کرده اید ، بین محفوظات حجیم علمی آنچه را که طولانی مدت در ذهن شما ماندگار می شود ، قسمتی از مطالب است که بیمارش را دیده اید و هم زمان مرتبط با آن مطلبی را خوانده اید. به علت درگیر شدن قسمتهای مختلف مغز در این فرایند این نوع مطالب در ذهن طولانی تر باقی خواهند ماند ، به همین جهت بر آن شدیم که تمام مطالب مهم مبحث مغز و اعصاب و نروموسکولار کتاب نلسون را به صورت کیس به شما معرفی کنیم . با تصور این بیماران قادر خواهید بود همه مطالب مهم را به راحت ترین روش به خاطر بسپارید . جهت فهم بهتر مطالب می توانید بعد از مطالعه فصل مربوطه کیس ها را مطالعه و پاسخ ها را حدس بزنید و سپس پاسخ ها را مرور بفرمایید. در ضمن به این مجموعه خلاصه ای جامع و مفید از مباحث تکامل نلسون اضافه شده است .
 
مولف خاطرنشان کرده است که به سوالات ، تصاویر MRI و  EEGو چهره بیمار و آنچه برای فهم کامل بیماری لازم بوده است اضافه شده است . ابتدای کتاب برای تصاویر فهرست دارد که در صورت تمایل خواننده جهت مشاهده تصاویر یک بیماری خاص او را هدایت می کند. انتهای کتاب برای علایم و نشانه ها و اسم بیماری ها ایندکس سازی شده که قابلیت سرچ سریع را می دهد .  در انتها رفرنس مربوط به کیس ها بر اساس کتاب تکست نلسون داده شده است که به درد طراحان سوال در این زمینه می خورد. همچنین به انتهای کتاب چکیده جامع و مفیدی از روند تکاملی کودکان اضافه شده است.
 
کتاب مذکور مشتمل بر 239 صفحه و 16 فصل است که از عناوین فصول این کتاب می توان به معاینه عصبی ، آنومالی های سیستم عصبی مرکزی ، پلاگیوسفالی دفرمه ، تشنج ، اختلالات مقلد تشنج ، سردرد ، سندروم های نروکوتانئوس ، اختلالات حرکتی ، آنسفالوپاتی ها ، بیماری های نرودژنراتیو ، اختلالات دمیلینیزان ، بیماریهای وسکولار مغزی ، عفونتهای سیستم عصبی مرکزی ، سودوتومور سربری ، اختلالات نخاعی ، بیماری های نروموسکولار اشاره کرد.
 
این کتاب علاوه بر توانمند کردن متخصصین کودکان و نورولوژیست ها و تمام علاقمندان به کار در حیطه اعصاب ، با توجه به همپوشانی کامل مباحث مهم مغز و اعصاب و نروموسکولار نلسون جهت آمادگی امتحانات بورد و ارتقای رزیدنتها بسیار راه گشا خواهد بود. علاقمندان می توانند جهت دریافت کتاب با شماره 55410044 (آقای امیدی خواه) و 22909559(خانم شهیدی) تماس حاصل نمایند.
 
انتهای پیام/


١٢:٠٣ - چهارشنبه ٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٦٩٠٦    /    تعداد نمایش : ٤٥٢