صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با کتاب مبانی لازم برای بخش سوختگی بیشتر آشنا شوید

کتاب مبانی لازم برای بخش سوختگی تألیف دکتر سید اسماعیل حسن پورآونجی عضو هیات علمی دانشگاه و همکاران توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی منتشرشده است.

این کتاب با تلاش دکتر سید اسماعیل حسن‌پور آونجی معاون آموزشی مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی 15 خرداد و عضو هیات علمی گروه جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه و با همکاری دکتر صدراله معتمد عضو هیات علمی گروه جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه، دکتر سید مهدی موسوی زاده  معاون درمان مرکز و عضو هیات علمی گروه جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه ، الهام حسن پور اونجی و سید احمد حسن پور اونجی به تالیف درآمده است و در سال 1392 توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انتشار یافته است.

 در این کتاب آمده است؛ امروزه بیمار مبتلا به سوختگی به عنوان یک چالش قابل توجه برای تیم درمانی مطرح است و مراقبت از بیماران دچار سوختگی به سرعت در حال تغییر است و به صورت پیشرونده در واحدهای تخصصی تر انجام می شود. 

 هدف نویسنده کتاب، تولید یک منبع  قابل استفاده در رابطه با درمان سوختگی براساس روش های درمانی مورد استفاده در بخش های سوختگی است.مخاطبین اصلی آن افراد مسوول مراقبت های روزانه از مبتلایان به سوختگی و افرادی  که در اورژانس ها،  بخش های  سوختگی یا واحد مراقبت ویژه مشغول به کارهستند و مطالعه این کتاب برای رزیدنتهای جراحی پلاستیک در بخش سوختگی که از این نوع بیماران مراقبت می کنند مفید خواهد بود. 

  این کتاب در واقع یک راهنمای عملی برای مسائل  گوناگون مراقبت از بیماران  سوختگی شامل ارزیابی اولیه، درمان و عوارض  بلند مدت آن ارائه می دهد. استفاده از آن برای مسوولان  اورژانس های  سوختگی و کارکنان  شاغل در اورژانس که در مواجه با مراحل  اولیه و مراقبت های  فوری  با بیماران سوختگی هستند، توصیه می شود. جداول و مقادیر  لازم  نیز به منظور مفید تر بودن مطالب در این کتاب موجود است.

  کتاب مذکور دارای 208 صفحه و 12 فصل است که پاتوفیزیولوژی، ارزیابی و احیا ودرمان، مراقبت از زخم  ها، استفاده  از آنتی بیوتیک و کنترل  عفونت زخم  ناشی از سوختگی ، تغذیه، آسیب  استنشاقی،  مراقبت عمومی از زخم  بیماران بستری (غیرسوختگی )، سندرم  نکرولیز اپیدرمال  سمی ، سوختگی ناشی از برق گرفتگی،  سوختگی  شیمیایی، کنترل  سوختگی در اطفال و درمان اسکارهای  هیپرتروفیک و کنتراکچرهای ناشی از سوختگی عناوین فصول مختلف آن است. در تنظیم  این کتاب از مجلات و کتاب های مختلف جراحی پلاستیک و ترمیمی  استفاده شده است و در انتهای هر فصل نیز یک لیست از منابع مربوط به مسائل  مطرح  شده  وجود دارد. 

 علاقمندان به تهیه این کتاب می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک، جنب بیمارستان طالقانی، قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.

 انتهای پیام/

 

 

 

 


١٤:٠٣ - يکشنبه ١٦ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٧٢٦١٨    /    تعداد نمایش : ٣٠١