صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ارائه مقاله گروه پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر در دوازدهمین کنگره غدد

مقاله گروه پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر تحت عنوان "مطالعه سه ساله بررسی و شاخصها و پیامدهای برنامه غربالگری هایپوتیروئیدی نوزادان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی" در دوازدهمین کنگره غدد به صورت پوستر ارائه شد.
 
صفائی کارشناس برنامه کم کاری تیروئید نوزادان در خصوص این مقاله گفت: برنامه غربالگری کم کاری تیروئید نوزادان از سال 1384 در کشور آغاز شده و هم اکنون به عنوان یکی از موفق ترین برنامه های حوزه بهداشت با پوشش بیش از 97 درصد در سطح دانشگاه شهید بهشتی در حال اجراست.
 
وی افزود: این مقاله به مرور شاخص ها و دستاوردهای برنامه کم کاری تیروئید نوزادان در طی سال های 1394 تا 1396 و نتایج حاصل از غربالگری 220643 نوزاد پرداخته است.
 
 
صفائی در خصوص نتایج حاصله از مقاله مذکور اظهار داشت: از نتایج این مقاله می توان به بروز هایپوتیروییدی 4/2 درصد به ازای هزار تولد زنده اشاره نمود. همچنین بروز این بیماری در شبکه های بهداشت و درمان فیروزکوه، دماوند و مرکز بهداشت شمال بیش از حد انتظار بود که نیازمند بررسی و مطالعات بیشتر می باشد.
 
شایان ذکر است کنگره بین المللی غدد همه ساله به همت پژوهشکده غدد و متابولیسم دانشگاه و با حضور فوق تخصصین غدد از نقاط مختلف جهان برگزار می گردد.
 
انتهای پیام/


١٣:٠٣ - يکشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٧٠٣٧٧    /    تعداد نمایش : ٤٦٤