صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تازه های نشر/ با کتاب "سفالومتری کاربردی در ارتودنسی" آشنا شوید

کتاب "سفالومتری کاربردی در ارتودنسی" همراه با (DVD) با تلاش دکتر مسعود سیفی، دکتر سوده طهماسبی، دکتر عاطفه صفار شاهرودی، دکتر محمدرضا بدیعی و دکتر رویا حامدی؛ در سال 1396 منتشر شده است.
نویسندگان کتاب با توضیح کلی درخصوص رادیوگرافی سفالومتری و بهره گیری از نظرات همکاران و دانشجویان؛ سعی در شرح بیشتر مطالب و ارایه نمونه های کلینیکی از آنالیزهای سفالومتری دارند. همچنین گروه های هدف برای استفاده از این کتاب نیز از پرستاران و گروه های پیراپزشکی آغاز و تا دانشجویان و فارغ التحصیلان دندانپزشکی عمومی، تخصصی کودکان و ارتودنسی، جراحی فک و صورت و بالاخره همکاران حوزه جراحی پلاستیک کرانیوفشیال، امتداد می یابد.
کتاب حاضر یکی از مراحل مهم تشخیص و طرح درمان را تهیه یک تریسینگ دقیق از رادیوگرافی سفالومتری طرفی بیمار و آنالیز صحیح و علمی نتایج حاصل از تریسینگ می داند. در بسیاری از موارد، بهره گیری از سفالومتری طرفی، درتصمیم گیری های مربوط به استراتژی های درمان مبنی بر خارج کردن دندان و یا عدم لزوم خارج کردن دندان کاربرد دارد. سفالومتری به عنوان ابزار کمکی در تشخیص موقعیت فکین، پروتروژن و یا رتروژن دندان ها و یا ارتباط دندان های قدامی با پروفایل بافت نرم، نقش بسزایی در استراتژی درمان ایفا می نماید.
لازم به ذکر است درفصل اول کتاب، نحوه تریسینگ و تعیین لندمارک ها، پلن ها و زاویه ها در سفالومتری طرفی ارایه گردیده و درفصل دوم نیز نحوه تفسیر داده ها درقالب جملات ساده و بصورت خلاصه در آنالیز سفالومتری طرفی بیان شده است. همچنین به منظور درک عمیق تر ارزیابی اسکلتال و دندانی، نمونه هایی از آنالیزهای سفالومتری در ناهنجاری های مختلف ارایه گردیده است. درفصل سوم، نحوه تریسینگ و تعیین لندمارک ها در سفالومتری خلفی- قدامی مطرح گردیده و به منظور درک عمیق تر این آنالیز، نمونه هایی ارایه شده است. درفصل چهارم کتاب مذکور موضوعات مرتبط با سفالومتری ازقبیل آنالیز مهره های گردنی، آنالیز عینی سیفی-صفار و نرم افزارهای سفالومتری مانند دلفین و نرم افزارهای تحت سیستم عامل ویندوز،Android و iOSارایه شده است.
علاقمندان به تهیه کتاب می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک، جنب بیمارستان طالقانی، قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.
 

 


١٢:٢٩ - شنبه ١٩ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٦٩٩٩٣    /    تعداد نمایش : ٤١٠