صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کتاب "معرفی شایع ترین فلاپ های اندام فوقانی و تحتانی، روش جراحی و درمان توانبخشی آنها" منتشر شد

کتاب "معرفی شایع ترین فلاپ های اندام فوقانی و تحتانی روش جراحی و درمان توانبخشی آنها" با تلاش دکتر مسعود یاوری رییس بیمارستان 15 خرداد و عضو هیات علمی گروه جراحی پلاستیک و ترمیمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، آزاده ریاحی کارشناس ارشد کاردرمانی و عضو هیات علمی گروه کاردرمانی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اراک، دکتر حسینعلی عبدالرزاقی استادیار جراحی دست و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، مریم بینش دانشجوی دکترای کاردرمانی دانشگاه علوم پزشکی ایران و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی سمنان تالیف شده و توسط انتشارات ستایش هستی در سال 1397 منتشر شده است.

مطالب کتاب پیش رو از چندین کتاب ترمیمی  و پلاستیک  جمع آوری شده است و مجموعه ای تفهیمی از مطالب فلاپ های  شایع مورد استفاده در اندام فوقانی می باشد. با توجه به رخداد بلایای طبیعی در کشور، حوادث، تصادفات جاده ای و تروما و نیز اهمیت ترمیم پس از تروما؛ تالیف این کتاب ضروری به نظر می رسید تا مورد استفاده عزیزان ارتوپد و جراح که در مناطق دورافتاده و محروم هستند، قرارگیرد و درصورت عدم دسترسی به جراح ترمیمی بتوانند با مطالعه این کتاب بر مشکلات خود و رفع نیاز بیماران فائق آیند.

دربخشی از کتاب حاضر آمده است: یک فلاپ آزاد، در واقع فرایندی سه مرحله ای در جریان طراحی می باشد: مرحله اول شامل دبریدمان ناحیه گیرنده و مشخص کردن عناصر عروقی ریز و آناستوموز مستقیم و تعریف شده می باشد. مرحله بعدی جدا کردن فلاپ از پایه می باشد که درنهایت پایه عروقی جدا می شود و عروق ریز و انشعابات آناستوموز، تغذیه خونی بافت گیرنده را عهده دار می شود و فلاپ به ناحیه گیرنده ثابت می شود.
این کتاب در 144 صفحه مصور تنظیم شده است و مشتمل بر 5 فصل می باشد. در فصل اول کتاب به مقدمه ای بر انواع آسیب پوست و روش ترمیم آن اشاره شده است و فصل دوم به پیوند پوست (گرافت پوستی)، فصل سوم به فلاپ پوستی، فصل چهارم به شایع ترین فلاپ های مورد استفاده در جراحی ترمیمی و فصل پنجم به مدیریت و توانبخشی بعد از جراحی پرداخته است.

علاقمندان به تهیه کتاب می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک، جنب بیمارستان طالقانی، قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.
 


٠٩:٥٠ - يکشنبه ٦ آبان ١٣٩٧    /    عدد : ٦٩٤٨٧    /    تعداد نمایش : ٣٩٥