صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

با کتاب "اصول وکلیات معاینات دهان، فک و صورت" آشنا شوید

کتاب "اصول و کلیات معاینات دهان، فک و صورت" با تلاش دکتر سمیه داستانپور استادیار گروه بیماری های دهان، فک و صورت دانشگاه و زیرنظر دکتر معصومه مهدی پور دانشیار گروه بیماری های دهان، فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درسال 1396 منتشر شده است.
کتاب حاضر در 182 صفحه تنظیم شده و مشتمل بر 6 فصل است. این کتاب معاینه بالینی دندان را شیوه ای معتبر جهت شناسایی علایم و نشانه های بیماری توصیف می کند. بی شک همخوانی بین معاینه و تعیین تشخیص بیماری هرقدر منطبق بر اصول علمی و پایه های دانش باشد، به درمان زودرس بیماری ها کمک می کند.


نویسنده کتاب با بیان پیشرفت روزافزون فناوری و ساخت ابزار تشخیصی مدرن و نقش آنها درکمرنگ کردن معاینات بالینی؛ می افزاید: آنچه که می تواند نقش معاینه را کمرنگ کند، پیشرفت روزافزون فناوری و ساخت ابزار تشخیصی مدرن است که بیش از پیش پزشکان و دندانپزشکان را وابسته به شیوه های تشخیصی پاراکلینیکی می سازد و احتمالا موجب کاهش دقت در روند معاینات می گردد که درکنار این امر وجود مشکلات خاص ازقبیل عدم دسترسی آسان به تجهیزات آزمایشگاهی می تواند بروز معضلات عدیده ای را به همراه داشته باشد.
حفره دهان به مثابه جایگاه علایم و تظاهرات بسیاری از ضایعات ازجمله بیماری های سیستمیک محسوب می شود که دربرخی موارد نیز اولین علامت بیماری در دهان آشکار می گردد. بنابراین تشخیص دروهله نخست می تواند مسئولیت یک دندانپزشک را دوچندان نماید. لذا اگاهی از روند معاینه نه تنها برای حفظ سلامتی دهان و دندان ضرورت می یابد؛ بلکه می تواند موجب پیشگیری از عوارض بیماری در ارگان های حیاتی دیگر گردد.
علاقمندان به تهیه کتاب می توانند به محل انتشارات دانشگاه واقع در ولنجک- جنب بیمارستان طالقانی- قبل از درب ورودی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فروشگاه و انتشارات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مراجعه کنند و یا با شماره ۲۲۴۳۷۸۸۳ جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرند.
 

 


١١:٤٧ - دوشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٦٩٢٢١    /    تعداد نمایش : ٣٦٧