صفحه اصلي > اخبار > کتاب ها و مقالات 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دهمين شماره از مجله بيهوشي سلولي و مولكولي منتشر شد

دهمین شماره از مجله انگلیسی زبان ؛ بيهوشي سلولي و مولكولي(JCMA ) وابسته به مرکز تحقیقات بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی انتشار یافت.

این فصلنامه علمی که اولین شماره آن دیماه 94(اول ژانویه 2016) به چاپ رسیده است، به سردبیری و مدیر مسوولی دکتر علی دباغ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به زبان انگلیسی منتشر می شود.

دکتر دباغ درخصوص این مجله اظهار داشت: این فصلنامه رویکرد جدید و به روزی را در سطح دنیا ارایه می دهد و به مباحث مربوط به پزشکی ترجمانی (translation medicine  ) که رویکردی جدید در علم پزشکی است، نظر دارد و به بررسی ارتباط میان پزشکی و کاربرد پزشکی ترجمانی در رشته بیهوشی و مراقبت های ویژه می پردازد.

وی خاطرنشان کرد: این مجله در  NLM Catalog، ISC (Islamic World Science Citation Center) ،ROAD (Directory of Open Access Scholarly Resources) ، DOAJ (Directory of Open Access JournalsScholar googleایندکس شده است.

به گفته دکتر دباغ در دهیمن شماره این فصلنامه مقالات متعددی نظیر ارتباط  کاربرد  مارکرS100  بتا و نتایج مانتیور اکسیمتری معمولی در بیماران تحت جراحی قلب، اثرات تجویز سلنیم بصورت دارو در پیامدهای بالینی در بیماران بستری در بخش ICU، تاثیر گازهای بیهوشی بر روی عملکرد بافت قلب حین بیهوشی برای جراحی قلب و ...  به چاپ رسیده است.

سردبیر مجله مذکور تاکید کرد: متخصصان علوم پایه می توانند مقالات خود در زمینه  پزشکی ترجمانی به ویژه مرتبط با درد، ایجاد داروهای جدید در این قلمرو، بررسی اثرات داروهای بیهوشی در عملکرد ارگانهای مختلف بدن، تعامل میان روشهای مختلف بیهوشی با عملکرد ارگانها و سیستمهای مختلف بدن(سیستم ایمنی، سیستم انعقاد خون، سیستم عصبی و...) و کاربرد روشهای مختلف بیهوشی در ارتقای سطح سلامت بیماران مبتلا به سرطان براساس اندکس های پزشکی ترجمانی را برای چاپ در این مجله ارسال کنند  که حداکثر ظرف دو هفته مورد داوری قرار خواهد گرفت.

دکتر دباغ در خاتمه خاطرنشان کرد علاقمندان می توانند مقالات خورد را از طریق لينك  http://journals.sbmu.ac.ir/jcma/index به اين مجله ارسال نمایند.


 

 


١٣:٥٤ - شنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٧    /    عدد : ٦٧١٦٠    /    تعداد نمایش : ٤٤٥