صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

کارشناسان بهداشت حرفه ای با استانداردهای اعتباربخشی آشنا شدند

کارگاه آموزشی آشنایی با استانداردهای اعتباربخشی ویژه کارشناسان بهداشت حرفه ای  13 مردادماه در سالن همایش بیمارستان بهمن برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت امور بهداشتی دانشگاه،   این دوره آموزشی با حضور 200 کارشناس بهداشت حرفه ای شاغل در بیمارستانها، مراکز بهداشتی درمانی و شبکه های تحت پوشش دانشگاههای علوم پزشکی ایران و شهیدبهشتی برگزار شد.

براساس این گزارش دکتر محمد اسماعیل اکبری مشاور عالی وزیر بهداشت و رئیس مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در کارگاه مذکور به تبیین نقش و اهمیت حفظ و ارتقای سلامت پرسنل بیمارستانی در راستای خدمات رسانی مطلوب و با کیفیت به بیماران پرداخت و همچنین توجه ویژه به سلامت پرسنل بیمارستانی را مورد تاکید قرار داد.

مهندس بختیاری نماینده مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت نیز با اشاره به  این نکته که  اعتباربخشی بیمارستانها در نیمه دوم سالجاری براساس ویرایش چهارم استاندارد ابلاغی با استفاده از ارزیابان کشوری اجرا می شود خاطرنشان  کرد: این اعتباربخشی بمنظور استفاده بهینه از منابع موجود و ظرفیت های دانشی بیمارستان درراستای ارتقای کیفیت و ایمنی بیمار و توسعه رفتار حرفه ای انجام می پذیرد.

وی در ادامه توضیحاتی درخصوص شیوه نامه دوره چهارم اعتباربخشی ملی بیمارستانها، استانداردها و سطح بندی آنها ارایه داد و به تشریح محورهای 19 گانه استاندارد اعتباربخشی بیمارستانها از جمله رهبری و مدیریت، مراقبت و درمان، حمایت از گیرنده خدمت و معیارهای رتبه بندی در اعتبار بخشی پرداخت.

مهندس حریری رئیس گروه سلامت کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز ضمن بیان سخنانی اظهار داشت: در حال حاضر  73 کارشناس بهداشت حرفه ای در 70 بیمارستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به خدمت رسانی مشغول هستند . این کارشناسان علاوه بر برنامه اعتبار بخشی، اجرای کلیه برنامه های سلامت کار این معاونت را نیز عهده دار هستند.

وی در ادامه سخنان خود به ارایه آموزشهای لازم درخصوص مدیریت منابع انسانی و سلامت حرفه ای، ضرورت بهبود شرایط و سالم سازی محیط کار پرداخت و بر لزوم پیشگیری و مدیریت حوادث شغلی و بیماری‌های شغلی در سطح بیمارستان تاکید کرد.

در خاتمه این کارگاه یک روزه پنلی با حضور اساتید و مدرسان تشکیل شد و به سوالات شرکت کنندگاه پاسخ داده شد.

انتهای پیام/


١٧:٥٠ - چهارشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٨١٤٦٠    /    تعداد نمایش : ٢٧٥