صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

اولین سمپوزیوم مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در تروما برگزار شد

اولین سمپوزیوم مهندسی بافت و پزشکی بازساختی در تروما با حضور پروفسور هینز ردل رئیس انستیتو مطالعات بالینی و آزمایشگاهی لودویگ بولتزمن اتریش و پروفسور سهیل بهرامی رئیس فدراسیون بین المللی انجمن های شوک 20 فروردین ماه در  تالار ابن سینا دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.
در این سمپوزیوم دکتر نیک نژاد عضو هیئت علمی گروه فارماکولوژی دانشکده پزشکی و جمعی از اساتید و دانشجویان نیز حضور داشتند.
هدف از برگزاری این سمپوزیوم بررسی واکنش هایی است که بیماران تصادفی و اورژانسی در شرایط بحرانی از خود نشان می دهند. در این شرایط با بررسی مراحل بحرانی آنان و شناخت بیشتر نشانه های اورژانسی در این افراد می توان به معالجات سریعتر و موثرتری برای اینگونه بیماران دست یافت.
استفاده از سلولهای بنیادی در مراحل بحرانی و اورژانسی یکی از مهمترین کارهایی است که می توان انجام داد و تحقیقات در این زمینه در اکثر کشورها در حال انجام است. کشورهایی مانند آمریکا، ژاپن، سنگاپور و ایتالیا در خط مقدم تحقیقات سلول های بنیادی هستند و در کشور ما نیز تحقیقات برای پیشرفت در این زمینه و همکاری با موسسه های پژوهشی بزرگ در حال انجام است.
در این سخنرانی درخصوص مسائلی همچون منابع سلول های بنیادی، مشخصات سلول ها، فعالیت سلول ها، استفاده از سلول ها و استفاده از سکرتوم گفت و گو شد.
 


١٧:١١ - يکشنبه ٢٦ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ٦٠٤١١    /    تعداد نمایش : ٣٧١