صفحه اصلي > اخبار > همایش ها 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی تعرفه های درمانی سال 1400 بیماران کرونایی در معاونت درمان

در نشستی با حضور مدیریت اقتصاد درمان و آمار معاونت درمان دانشگاه و کارشناسان دبیرخانه شورایعالی بیمه سلامت، معاونت درمان و مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت وضعیت تعرفه های درمانی سال 1400 مورد  بررسی قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نقل از معاونت درمان ، دکتر فریبا ملاجعفری مدیر اقتصاد درمان و آمار معاونت درمان دانشگاه،هدف از تشکیل این نشست را بررسی مشکلات پیاده سازی تعرفه های سال 1400 در سیستم های اطلاعاتی (HIS) بیمارستانی، نحوه تعامل مراکز با سازمان های بیمه گر و  مشکلات مربوط به بیماران کرونایی عنوان کرد.

 

به گفته وی بررسی مشکلات موجود در اجرای تعرفه ها و اصلاحات کد تعدیلی  51،  مشکلات مربوط به بیماران کرونایی از جمله اجرای دستورالعمل های رایگان نمودن تست PCRو رایگان شدن فرانشیز بیماران مبتلا به کرونا (بیمه تامین اجتماعی) و هماهنگی های لازم  با سازمان های بیمه گر پایه از جمله موارد مطرح شده در نشست مذکور بود.

 

وی خاطرنشان کرد که در نشست مذکور مشکلات موجود در خصوص رسیدگی الکترونیک پرونده ها با تعرفه 1400، اجرای نسخه الکترونیک در سامانه های HSEو درگاه دیتاس، سامانه استحقاق سنجی، تعرفه خدمات گلوبال و پیوند ها و "تخصیص مابه التفاوت بخش غیر دولتی و دولتی برای بیماران مبتلا به کرونا" به مراکز غیر دولتی نیز مطرح شد و مورد بررسی قرار گرفت.

 

براساس این گزار ش پس از بررسی پیشنهادات و راهکارهای اجرایی و توافق طرفین برای ر فع مشکلات مطرح شده، اعضای حاضر در نشست به منظور بررسی نحوه اجرای دستورالعمل تعرفه های 1400 و مشکلات موجود از بیمارستان امام حسین (ع) نیز بازدید کردند.

انتهای پیام/

کدخبرنگار: 7700 س.ع


١٠:٣٧ - سه شنبه ٢٣ شهريور ١٤٠٠    /    عدد : ١٠٨٠٤٧    /    تعداد نمایش : ٥٤١