صفحه اصلي > اخبار > اخبار سلامت 
 


  چاپ        ارسال به دوست

10 هزار نوجوان اتباع و مهاجرین غربالگري و معاينه مي شوند

رئیس گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از اجرای طرح غربالگری و معاینات اتباع و مهاجرین خبر داد.
دکتر کامبیز نعمتی درخصوص نحوه اجرای این طرح در مناطق تحت پوشش دانشگاه اظهار داشت: اجرای این طرح از سه سال گذشته در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر دسترسی دانش‌آموزان اتباع و مهاجرین به خدمات آموزشی و امکان ثبت نام این افراد در مدارس آغاز شده است.
وی با اشاره به انجام طرح غربالگری و معاینات پزشکی اتباع خارجی هر ساله در فصل تابستان گفت: امسال نیز از هفته آخر تیرماه این طرح در 22 مرکز خدمات جامع سلامت تابعه مراکز و شبکه های بهداشت تحت پوشش این دانشگاه آغاز شده و تا آخر مردادماه ادامه خواهد یافت.
رئیس گروه سلامت نوجوانان، جوانان و مدارس معاونت امور بهداشتی دانشگاه در ادامه اظهار داشت: در این طرح، اتباع و مهاجران با مراجعه به دفاتر کفالت و دریافت معرفی نامه به پایگاه‌ها و مراکز بهداشت، ضمن تکمیل واکسیناسیون، غربالگری و معاینات پزشکی برای ثبت نام به مدارس معرفی می‌ شوند.
دکتر نعمتی در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد : در این طرح  که تا پایان 31 مردادماه 97 ادامه خواهد داشت  پیش بینی می شود حدود 10 هزار نوجوان اتباع  و مهاجرین مورد معاینه قرار گیرند .

 


١٢:٢١ - چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٥٦٠٨    /    تعداد نمایش : ٢٤٨