صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

رتبه اعتباربخشی؛سنجه ای برای بررسی سطح ارائه خدمات در مراکز درمانی

سمینار آموزشی استانداردهای اعتباربخشی با هدف بررسی سطح ارائه خدمات بیمارستانها به مردم در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نقل از معاونت درمان، سمینار آموزشی استانداردهای اعتباربخشی، ویرایش چهارم توسط اداره اعتباربخشی معاونت درمان و با هدف ارتقای سطح آگاهی مدیران، مسئولین، کارکنان و صاحبان فرایند و پیاده سازی این استانداردها در مراکز تحت پوشش تشکیل شد.

بهادرخان رئیس اداره اعتباربخشی معاونت درمان دانشگاه با اشاره به این که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یکی از بزرگترین متولیان ارایه خدمات آموزشی و درمانی در کشور است، اظهار کرد: ارتقای خدمات بیمارستانی و کسب رتبه های عالی توسط بیمارستان های تابعه دانشگاه نیازمند یک همکاری و همراهی همه جانبه در میان کادر بیمارستان و معاونت درمان است.

رئیس اداره اعتباربخشی خاطرنشان کرد: با ابلاغ چهارمین ویرایش راهنمای جامع استانداردهای اعتباربخشی و شروع ارزیابی های اعتباربخشی جامع در نیمه دوم سال جاری، لازم است با ایجاد فرهنگ سازمانی و افزایش انگیزه اجرا و پیاده سازی استانداردهای اعتباربخشی در بیمارستان های تحت پوشش در تحقق اهداف بیمارستانی دانشگاه گام برداشت.

بهادرخان درخصوص تشکیل این سمینار گفت: در تمامی استانداردهای اعتباربخشی دور چهارم پیامدها و نتیجه نهایی مد نظر است و این مهم نیاز به سازماندهی مناسب دارد.

وی ادامه داد: انجام کارگروهی مستلزم آموزش های کاربردی برای تمامی صاحبان فرایند در بیمارستان ها است، لذا علاوه بر ارائه مباحث آموزشی در خصوص ایجاد هماهنگی و سازماندهی مدیران ارشد برای استقرار استاندرادها، توضیحات لازم توسط مدرسین ارائه شد.

وی در خاتمه اظهار امیدواری کرد که با ارائه آموزش های اعتباربخشی و پیاده سازی آن در تمامی مراکز توسط صاحبان فرایند گامهای موثری برای ارتقاء کیفیت و ایمنی خدمات درمانی در بیمارستان ها برداشته شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سمینار دوروزه اعتباربخشی با حضور 700 نفر از روسا، مدیران، مسئولان فنی، مدیران اجرایی، مدیران پرستاری، مسئولین بهبود کیفیت، سوپروایزرهای آموزشی و کارشناسان هماهنگ کننده ایمنی بیمار و ارزیابان اعتباربخشی ستاد معاونت درمان و بیمارستان های تحت پوشش اعم از دانشگاهی، خصوصی و وابسته  12 و 13 شهریور ماه در مرکز پزشکی، آموزشی و درمانی امام حسین (ع) برگزار شد.

در این همایش درباره استاندارد محورهای رهبری و مدیریت، مراقبت و درمان و حقوق گیرنده خدمت مطالبی توسط مدرسین ارائه شد و در پایان هر روز سمینار به سوالات شرکت کننده پاسخ داده شد.

انتهای پیام/

 


١٢:١٥ - شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ٨٢٣٨٨    /    تعداد نمایش : ٢٥٦