صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

رییس دانشگاه در دیدار با مدیران گروه های پایه: 346 عضو هیئت علمی جدید جذب شده است

دکتر آقاجانی با بیان این که جذب اعضای هیئت علمی و تامین نیروی انسانی یکی از مهمترین دغدغه های مدیران گروه ها است، از جذب 346 عضو هیئت علمی جدید از مهر سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت: از مجموع این افراد 288 نفر معادل 66 درصد مربوط به اساتید گروه های پایه است، این مهم اقدامی موثر بوده است که طی سال آتی نیز استمرار خواهد یافت.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر محمد آقاجانی در نشست پایان سال با مدیران گروه علوم پایه که با هدف بررسی دستاوردها و تبیین اهداف سال جدید صورت گرفت، از یکسال فعالیت درخشان و موثر مدیران و اعضای گروه درراستای ارتقاء حوزه آموزش و افزایش تولیدات علمی، علیرغم مشکلات و دشواری های موجود قدردانی کرد.
 

اعضای هیئت علمی شاه کلید دسترسی به اهداف مترقی دانشگاه

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این نشست با اشاره به اعضای هیئت علمی به عنوان اساسی ترین رکن وشاه کلید دسترسی به اهداف مترقی دانشگاه اظهار کرد: هر اقدامی که در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای بهبود و ارتقا وضعیت اعضای هیئت علمی انجام شود، تاثیر فزاینده و طولانی مدتی خواهد داشت چرا که اعضای هیئت علمی ستون اصلی دانشگاه هستند و چنانچه بتوانیم ارتقا جدی در این حوزه ایجاد کنیم دانشگاه به جایگاه اصلی و واقعی که شایسته آن است خواهد رسید.

 

دکتر آقاجانی استقرار مرکزامور هیئت علمی را به منظور تکریم، سرعت بخشی، کاهش رفت و آمد ها و بروکراسی های موجود در مجموعه دانشگاه را اقدامی موثر دانست و بر استمرار و تکامل ارائه این خدمات تاکید کرد.

 

وی با بیان این که جذب اعضای هیئت علمی و تامین نیروی انسانی یکی از مهمترین دغدغه های مدیران گروه ها است، از جذب 346 عضو هیئت علمی جدید از مهر سال گذشته تاکنون خبر داد و گفت: از مجموع این افراد 288 نفر معادل 66 درصد مربوط به اساتید غیر بالینی است، این مهم اقدامی موثر بوده است که طی سال آتی نیز استمرار خواهد یافت.

 

 

"متمایز شدن" صفت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

دکتر آقاجانی با اشاره به ارتقا اعضای هیئت علمی در جلسه هیئت ممیزه دانشگاه اظهار کرد: 83 مورد ارتقا طی 15 ماه(از آذر سال گذشته تا امروز)  اقدام موثری دیگری در راستای ارتقا جایگاه اعضای هیئت علمی بوده است.

 

رییس دانشگاه در ادامه از استقرار مدل تمایز و اجرای نقشه جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه خبر داد و گفت: متمایز شدن صفت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است و اجرای مدل تمایز دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور مثال زدنی است.

 

ارائه توضیحاتی درباره طراحی نقشه توسعه رشته مقاطع بخش دیگری از سخنان دکتر آقاجانی را به خود اختصاص داد. وی افزود: دانشگاه در حوزه آموزش نقشه روشنی را برای سال های آتی پیش رو دارد؛ در این مسیر موقعیت علمی گروهها مشخص شده است تا گروهها بتوانند مسیر خود را مشخص و در صورت لزوم اصلاح کنند.

 

راه اندازی فرصت های مطالعاتی خارج از کشور موضوع دیگری بود که دکتر آقاجانی از اجرای آن در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خبر داد و گفت: گروههای مختلف دانشگاه برای کسب مهارت های خاصی که مرز دانش هستند در دوره های سه تا شش ماهه به سایر کشورها اعزام می شوند؛ امروز در کشورو دانشگاه صرفا به مدرک تحصیلی نیاز نداریم و در مقابل لازم است برای کسب مهارت در علوم بالینی و پایه در دوره های کوتاه مدت و بلند مدت آموزشی شرکت کنیم.

 

وی ضمن تاکید بر اهتمام بیشتر مدیران گروهها به بهره مندی از فرصت های مطالعاتی خارج از کشور، ادامه داد: خوشبختانه در بعضی از گروهها، فرد محل آموزش و مهارت مورد نظر را شناسایی کرده اند؛ اجرای این مدل می تواند آورده بزرگی را برای دانشگاه به ارمغان بیاورد.

 

 

تاکید رییس دانشگاه بر لزوم بیش از پیش همکاریهای گروه پایه و بالینی

رییس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جهت گیری حوزه پژوهش به سمت فناوری، تولید و خلق ثروت، کارآفرینی و در نهایت حل مشکلات نظام سلامت از رشد کمی 36.5 درصدی تولیدات علمی در سال گذشته، رشد کیفی 49 درصدی استنادات، 40 پله صعود در نظام رتبه بندی لایدن، کسب رتبه اول تحقیقات دانشجویی و حضور درفهرست موسسه های برتر در  نظام رتبه بندی دانشگاهی شانگهای در جمع 800 دانشگاه برتر خبر داد.

 

دکتر آقاجانی با اعلام این خبرکه دانشگاه در راستای اجرای بسته های تحول در آموزش پزشکی، برترین دانشگاه کشور از نگاه وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی است؛ استمرار این مهم را در گرو همکاری بیش از پیش گروه پایه و بالینی دانست.

 

وی نماد بارز همکاری گروههای پایه و بالینی را ابداع پیشرفته ترین روش درمان تومورهای مغزی در جهان توسط متخصصان دانشگاه ذکر کرد و لزوم ارتباط و همکاری هرچه بیشتر این دو حوزه را خواستار شد.

 

 

تحول شگرفی در ارتقا بهره وری ایجاد شده است

 

دکتر آقاجانی ارتقاء بهره وری را یکی دیگر از سیاست های کلان دانشگاه معرفی کرد و افزود: بزرگترین مشکل کشور پایین بوده بهره وری در حوزه نیروی انسانی، مالی و فیزیکی است؛ کمیته بهره وری که از مهر سال گذشته در دانشگاه  مستقر شده است به مدل جامعی رسیده است که نتایج و سامانه مدیریتی این کمیته مورد استقبال ویژه وزارت بهداشت قرار گرفته است، این کمیته به عنوان مدل و الگویی در کشور معرفی شده است.

 

  رییس دانشگاه ادامه داد: اجرای سامانه قدرتمند دانشگاه در حوزه بهره وری که توسط متخصصان این دانشگاه طراحی شده است، تحول شگرفی را در ارتقا بهره وری ایجاد خواهد کرد.

 

ایجاد پردیس مجتمع دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای هم افزایی بیشتر و تجمیع مکان فیزیکی ستاد، دانشکده ها و خوابگاه ها یکی دیگر از چشم اندازهای سال 98 بود که رییس دانشگاه به آن اشاره کردو خطاب به مدیران علوم پایه گفت: لازم است در سال پیش رو با همت و کار مضاعف و توام با امید از موانعی که دشمنان بر سر راه کشور گذاشته اند به لطف الهی عبور کنیم.

 

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در این نشست که سه شنبه 21 اسفندماه در تالار شهید بهشتی دانشگاه با حضور معاونان آموزشی و تحقیقات و فناوریبرگزار شد، مدیران گروههای علوم پایه به مواردی نظیر؛ تامین مواد اولیه و آزمایشگاهی، تسریع روند امورمالی، آماده سازی زیرساخت ها برای ارتقا فناوری، جذب اعضای هیات علمی جدید با توجه به بازنشسته شدن اساتید، توجه به بحث های فناوری و کاربردی شدن آن، تقویت روابط بین المللی، همکاری بین بخشی گروهها و استفاده از تجهیزات مشترک، استمرار روابط گروهها با مسئولان دانشگاه، ترسیم مدل های مختلف جذب اساتید حوزه آموزش و پژوهش، برگزاری کارگاههای مختلف، راه اندازی سایت انگلیسی به منظور پذیرش دانشجو، تسهیل فرایندها، توسعه آموزش مجازی و ... اشاره کردند.

 

انتهای پیام/

       


١٥:٣١ - سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٥٣٦٤    /    تعداد نمایش : ٦٨٧