صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ضرب و جرح پزشک نفرولوژیست در تهران، صرفا اختلافات خانوادگی بود

دکتر سلیمانی رئیس مرکز پزشكي،آموزشي،درمانی شهید مدرس ضمن رد ارتباط پزشک و بیمار در حادثه روی داده در این مرکز، علت اصلی حادثه را صرفا اختلافات خانوادگی عنوان کرد که هیچ ارتباطی به بیمارستان یا مسائل پزشکی و بیمار نداشته است.
 
دکتر سلیمانی گفت: در حادثه ای، دوشنبه 15 مردادماه حدود ساعت ۱۹.۳۰مرد جوانی با ورود به کلینیک مرکز درمانی شهید مدرس ، دکتر تارا از پزشکان متخصص این مرکز را با ضربات چاقو مصدوم کرد.
 
وی ادامه داد: بلافاصله پس از دستگیری فرد ضارب توسط نیروهای تلاشگر انتظامی مستقر در بیمارستان و تلاش های مأمورین حراست بيمارستان شهيدمدرس، فرد ضارب که از نزدیکان پزشک حادثه دیده است، به انگيزه خود براي ضرب و جرح كه اختلافات خانوادگي بوده،صريحا اعتراف كرده است.
 
به گفته دکتر سلیمانی، ضارب اعتراف کرد که به دلیل اختلافات خانوادگی قبلی از طرف بستگان به انجام این عمل مبادرت كرده است و با اعلام رابطه خویشاوندی با پزشک مذکور به عنوان آخرین نفر وارد اتاق پزشک می شود.
 
رئیس مرکز شهید مدرس با اشاره به مصاحبه دکتر تارا با رسانه ها در خصوص عدم حضور نیروی انتظامی در این مرکز درمانی توضیح داد: بر اساس قرارداد همکاری با نیروی محترم انتظامی، پرسنل این نیرو همواره در مرکز حضور داشته و در خصوص این حادثه نیز با ورود به صحنه جرم ضمن اقدامات لازم، با همکاری منشی مستقر در کلینیک و حراست مرکز موفق به دستگیری فرد ضارب شدند.
 
دکتر سلیمانی همچنین با ارائه توضیحاتی به اقدامات درمانی صورت گرفته در روز حادثه پرداخت و گفت: پس از اطلاع از مصدوم شدن دکتر تارا با همکاری پزشکان متخصص و با حضور  بر بالین وی شخصاً روند درمانی را برعهده گرفتم و پس از انتقال وی به اتاق عمل و با انجام اقدامات اولیه خطر جدی از پزشک مرکز رفع شد. وی ادامه داد: نتیجه تصویربرداری های پزشکی ایشان نیز توسط حاذق ترین اساتید دانشگاه تفسیر و پس از اطمینان از انجام اقدامات کامل درمانی، دکتر تارا پس از دو شب بستری با حال عمومی مطلوب از مرکز درمانی مدرس ترخیص شد.
 
وی همچنین با اشاره به مصاحبه فردی به نام دکتر نازنین شیرزادخان با خبرگزاری ایسنا در رابطه با این حادثه اذعان داشت: فرد مذکور هیچگونه رابطه استخدامی و يا سمتي در اين بيمارستان نداشته.
شایان ذکر است پس از بررسی های بعمل آمده سمت مطرح شده وی در وزارت بهداشت در مصاحبه مذکور نیز صحت ندارد.


٢٣:٣٦ - جمعه ١٩ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٥٦٤٠    /    تعداد نمایش : ٩١٨