صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار معاون دانشجویی و فرهنگی با فعالان دانشجویی مفدا بهشتی /دانشگاه در حوزه رسانه بايد الگو و سرآمد باشد

دکتر کدخدازاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در آستانه روز خبرنگار در نشستی با فعالان دانشجویی مفدا بهشتی دیدار کرد.
در این نشست که با حضور مهناز آزاد سرپرست روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و کارشناسان این حوزه روز دوشنبه 15  مردادماه برگزار شد، دکتر کدخدازاده  با اشاره به اهمیت نقش رسانه در جامعه اظهار داشت: در جامعه کنونی، اهمیت نقش رسانه بسیار بالا است بنابراین باید محتاطانه گام برداشت تا اطلاعات ناصحیح مخابره نشود وموجب تشویش اذهان نشود. امیدوارم که شما عزیزان در این مسیر، پر قدرت تر پیش بروید و باعث رشد دانشگاه شوید.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در ادامه اظهار داشت: بشرِ امروز، زمان بسیاری را به مطالعه در فضای مجازی اختصاص می دهد و این امر برای کسانی که کار رسانه انجام می دهند می تواند فرصت و یا تهدید باشد. بنابراین باید این فرصت را مغتنم شمرده و از آن به بهترین شکل ممکن بهره ببریم.
دکتر کدخدازاده در ادامه گفت: اولویت های رسانه شامل: صحت، دقت و سرعت می شود که اگر هر کدام از این موارد مختل شود باعث از بین رفتن صحت خبر می شود، زیرا اصل رسانه بر پایه صداقت استوار است. اگر با صداقت و راستی حرکت کنیم  نتیجه کار به خوبی حاصل می شود.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه ضمن اشاره به اهمیت جایگاه دانشجویان فعال حوزه رسانه در دانشگاه، تصریح کرد: ارتقای بینش و نگرش افراد نسبت به حوزه سلامت یکی از اهداف ما در دانشگاه است که این امر محقق نمی شود مگر با ابزار رسانه.
وی مهم ترین گام در این مسیر را فرهنگ سازی عنوان کرد و افزود: مطالبه گری دانشجویان اگر در مسیر صحیح باشد یعنی فرهنگ سازی به نحو مطلوب صورت پذیرفته است زیرا دانشجویان افراد متفکر، جریان ساز و گفتمان ساز در جامعه هستند که می توانند با ابزار رسانه در حل مسایل کوشا باشند.
دکتر کدخدازاده در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: دانشگاه ،با رعایت رفتار و اخلاق حرفه ای، برای همه سلایق است و تک صدایی در آن معنا ندارد، بنابراین روحیه مطالبه گری باید در همه دانشجویان پویا و روبه تعالی وجود داشته باشد و گاهی نیاز است این رشد و تعالی در مسیر صحیح تربیتی قرار گیرد، زیرا ما همواره نیازمند آموزش هستیم.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در ادامه خاطرنشان ساخت: به عنوان یکی از دانشگاه های مطرح در سطح کشور باید در بحث رسانه، الگو و سرآمد باشیم و برای تحقق اهداف در این مسیر ضرورت دارد که اقداماتی نظیر طراحی و ساخت اپلیکیشن، آشنا کردن دانشگاهیان با تاریخ غنی دانشگاه، مشورت با متخصصان رسانه، انجام فعالیت های بین رشته ای با دیگر دانشگاه ها، همفکری و استفاده از تجربیات اساتید در دانشگاه، بررسی آسیب های این حوزه و ارائه راهکار و هم اندیشی با افراد برجسته در حوزه علوم اجتماعی عملیاتی شود.
دکتر کدخدا زاده معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در خاتمه سخنان خود از زحمات روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، به عنوان یک روابط عمومی پیشگام در دانشگاه تقدیر کرد.
در بخش دیگری از این نشست سرپرست روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه اذعان داشت: خوشبختانه جایگاه رسانه در دیدگاه دکتر کدخدازاده از اهمیت بسزایی برخوردار است و  با حضور دکتر کدخدازاده حمایت جدی و پر رنگی از حوزه روابط عمومی و رسانه شکل گرفته است. آزاد ضمن تقدیر از فعالیت های دانشجویان فعال در حوزه مفدا و کارشناسان عرصه روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، بیان کرد: قطعاً جایگاه امروز روابط عمومی، نتیجه زحمات و تلاش های مستمر این دوستان است. سرپرست روابط عمومی معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در خاتمه سخنان خود ضمن تشریح سابقه شکل گیری و عملکرد سرویس های خبری مفدا در دانشگاه به تبیین وظایف جدید این اعضا براساس دستورالعمل ابلاغی جدید وزارت بهداشت پرداخت.
گفتنی است در این نشست دانشجویان فعال در مفدا بهشتی نیز ضمن بیان سخنانی به ارایه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند که راه اندازی اپلیکیشن دانشگاه، تسهیل شدن ارتباط مسوولان در دانشکده ها و خوابگاه ها با دانشجویان، اختصاص  فضای فیزیکی مناسب، خریداری تجهیزات مورد نیاز  از جمله موارد مطرح شده توسط آنان بود.
 


١٣:٠٤ - چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٥٦١٥    /    تعداد نمایش : ١٦٨