صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست هم اندیشی گروه پزشکی هسته ای باحضور معاون آموزشی دانشگاه

نشست هم اندیشی اعضای گروه پزشکی هسته ای باحضور دکتر ضیایی معاون آموزشی دانشگاه سه شنبه نهم مردادماه برگزار شد.
دراین نشست که باحضور دکتر سید امیرمحسن ضیایی معاون آموزشی دانشگاه، دکتر شاهین شادنیا قائم مقام و معاون اجرایی معاون آموزشی، دکتر وحید شاهی مدیر تحصیلات تکمیلی، دکتر فرهادی نسب مدیر امور هیات علمی، دکتر عطایی معاون امورهیات علمی، مدیرگروه و معاون آموزشی و اعضای گروه پزشکی هسته ای دانشگاه برگزارشد؛ دکتر ضیایی اظهار داشت:  دانشگاه درحال رصد گروه های آموزشی است و شاخص های روشنی از وضعیت گروه ها در اختیار داریم که بیانگر نقش اساسی مدیر، معاون و تمام اعضای گروه و جایگاه گروه آموزشی دانشگاه است.
وی ابراز امیدواری کرد با بررسی وضعیت فعلی گروه و رفع مشکلات و موانع، این گروه نسبت به خودش و دیگر گروه های پزشکی هسته ای در کشور در جایگاه مناسبی قرار گیرد.
دکتر ضیایی در ادامه جلسه از شاخص هایی مانند عملکرد دانش آموختگان در محیط و تاثیر آنان در سلامت کشور و آزمون های کشوری به عنوان قسمتی از خروجی سیستم آموزش یاد کرد و گفت: درحال حاضر شاخص سنجش دانشگاه های کشور از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، نتایج آزمون های بورد و پره بورد است.
وی اذعان داشت: با بررسی های بعمل آمده در زمینه نمرات ملی دستیاران رشته پزشکی هسته ای و جایگاه پژوهشی این گروه به بررسی وضعیت موجود پرداخته ایم و با راهکارهای پیشنهادی گروه و تدوین یک تفاهم نامه بین گروه آموزشی و دانشگاه انتظار داریم دریک بازه زمانی مشخص به نتایج دلخواه و مطلوب و جایگاه مناسب گروه آموزشی پزشکی هسته ای دست یابیم.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تاکید بر اهمیت جایگاه اعضای هیات علمی در دانشگاه گفت: اعضای هیات علمی از بزرگترین سرمایه و محوری ترین بخش دانشگاه به شمار می آیند و درواقع هویت هر دانشگاه با اعضاء هیات علمی شناخته می شود.
وی تصریح کرد: در دانشگاه موضوع اصلی و مهم راهبری و رهبری است، نه مدیریت و همه در یک مسیر حرکت می کنیم و رییس و مرئوسی در محیط علمی معنایی ندارد. وی خاطر نشان کرد: جلسات هم اندیشی با گروه های آموزشی برای رفع مشکلات است تا دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان دانشگاه تیپ یک کشور با برند برجسته ای که داراست و حاصل تلاش مدیران و اعضای هیات علمی قبل از ماست، به عنوان یک میراث ارزشمند در جایگاهش حفظ شود.
دکتر ضیایی درپایان افزود: فرایند برگزاری آزمون های بورد نیز تغییر خواهد کرد و محتوای سوالات آزمون ها از بانک سوالات خواهد بود.
در ادامه جلسه دکتر وحید شاهی مدیر تحصیلات تکمیلی دانشگاه ضمن ارایه گزارشی از مقایسه گروه ها و تحلیل 6 ساله دانشنامه تخصصی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از سال 1391 تا 1396، گفت: گروه پزشکی هسته ای در 4 دانشگاه شهید بهشتی، تهران، مشهد و ایران وجود دارد و درمقایسه میزان قبولی دستیاران این رشته در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به میانگین قبولی در کشور و درصد قبولی رشته در مقایسه با سایر دانشگاه ها، متوجه می شویم برای ارتقای جایگاه این گروه در کشور نیاز به برنامه ریزی و اقدامات فوری داریم.
وی ضمن مقایسه فرایند برگزاری و انتخاب دستیاران در آزمون های بورد سایر کشورها، اظهار داشت: میانگین قبولی دستیاران در آزمون های بورد سایر کشورها حدود 85 تا درصد است که نشان دهنده این مطلب است که فردی به آزمون بورد معرفی می شود که حداقل ها را کسب کرده باشد.
درادامه نشست مذکور نیز اعضای گروه آموزشی پزشکی هسته ای به بیان برنامه ها و درخواست های خود پرداختند. دکتر درودی نیا عضو هیات علمی گروه؛ افزایش انگیزه در رزیدنت ها، توجه به حضور فیزیکی اعضای هیات علمی، حضور تمام وقت دستیاران در مراکز و تاثیر آن در عملکرد بخش و تعداد 400 مراجعه کننده در مرکز مسیح دانشوری و استفاده از این پتانسیل بالا جهت آموزش را عنوان کرد.
دکتر پیرایش عضو هیات علمی گروه درخصوص برقراری دوره چرخشی با دیگر مراکز، برگزاری دوره آموزشی متناسب با رشته درخارج از کشور و برنامه ریزی جهت همکاری با دپارتمان رادیولوژی، مطالبی را عنوان کرد.
دکترخوشبخت کهلان عضو هیات علمی گروه نیز از ارایه بهترین سرویس بالینی در شهدای تجریش و طالقانی خبرداد وگفت: داروهای پزشکی هسته ای در محل  بیمارستان درست می شود و بهترین عملکرد پزشکی دارویی را داراست. دکتر قدسی راد نیز از کمبود امکانات و تجهیزات آموزشی و فضای آموزشی گفت و ابراز امیدواری کرد در زمینه ارتقاء جایگاه گروه با رفع کمبودها تلاش خواهد شد.
 


١٢:٤٨ - دوشنبه ١٥ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٥٤٩٩    /    تعداد نمایش : ١٢١