صفحه اصلي > اخبار > اخبار دانشگاه 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدیدهای رییس دانشگاه از گروهها، نقش موثری در تسهیل روند آموزشی پژوهشی دارد

دکتر طبیبی رییس دانشکده پزشکی ضمن گفت و گویی با اشاره به بازدید دکتر آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی و هیات همراه از گروه های آموزشی دانشکده پزشکی؛ نتیجه این بازدیدها را مثبت ارزیابی کرد.

بنا به گفته دکتر طبیبی رییس دانشکده پزشکی در این بازدیدها که با هدف بررسی مشکلات و انتقال اطلاعات و دریافت انتقادات اعضای هیات علمی برگزار شد، اعضای هیات علمی به بیان نقطه نظرات خود پرداختند و راهکارهایی نیز پیشنهاد شد.

رئیس دانشکده پزشکی نتیجه این بازدید را مثبت و موثر ارزیابی کرد و گفت: در جریان این بازدید و استمرار آن می توان با استفاده از راهکارهای پیشنهادی به اعتلا و پیشرفت بیش از پیش دانشکده در بعد آموزش و پژوهش دست یافت.

وی گفت: در این جلسات بر تولید ایده و ثروت، علم و کارآفرینی و ارتباط با صنعت توجه ویژه ای شد و مدیران گروه برنامه ریزی در این خصوص را در اولویت کار خود قرار دادند.همچنین دکتر آقاجانی ضمن ارزیابی مثبت عملکرد گروه ها در دانشکده پزشکی بر همکاری، هماهنگی، همدلی و مشارکت بیشتر در تربیت دانشجویان با توجه به تمامی محدودیت های موجود تاکید کرد.

دکتر طبیبی افزود: رئیس دانشگاه در این جلسات ضمن اشاره به پتانسیل و توانمندی های موجود در گروه های آموزشی، عملکرد منسجم و متمرکز را در راستای اهداف گروه و دانشکده مهم برشمرد. وی گفت: دانشکده نیز در همین راستا تلاش خواهد کرد تا درنهایت به ارتقای سطح علمی که در شان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است دست یابد.

رییس دانشکده پزشکی خاطرنشان کرد: دکتر آقاجانی رییس دانشگاه در بازدیدهای فوق، برقراری ارتباطات گروه های پایه و بالینی و ارتباطات میان رشته ای را از ضروریات برشمرد و بر لزوم برنامه ریزی های موثر به منظور پیشبرد اهداف در این خصوص تاکید کرد.

راه اندازی حیوانخانه مرکزی، تبدیل تمامی درسنامه ها به کتاب، آمادگی دانشکده پزشکی در زمینه همکاری های علمی با معاونت اجتماعی دانشگاه، آموزش اصول ایمنی به اساتید و دانشجویان و بسترسازی مناسب جهت آموزش دانشجویان در فیلدهای بهداشتی و درمانی جزو اولویت های مطرح شده در این بازدیدها بود که دکتر طبیبی به آن اشاره کرد.

دکتر طبیبی در ادامه این گزارش گفت: آنچه از این بازدیدها می توان نتیجه گرفت این است که ارتباط مستمر و گفتگوی از نزدیک رییس دانشگاه با اعضای هیات علمی گروه ها می تواند در حل مشکلات گروه ها و تسهیل روند موضوعات آموزشی و پژوهشی نقش مهم و موثری داشته باشد.

وی در خاتمه از استمرار و تداوم بازدیدهای رییس دانشگاه از گروههای آموزشی خبر داد و گفت: نکات مطرح شده در دیدار با گروه ها در جلسات هیات رییسه دانشگاه عنوان خواهد شد و در مورد آن تصمیم گیری می شود.

 


١٢:٥١ - يکشنبه ٢٤ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٦٤٥٣٧    /    تعداد نمایش : ٢٨٦