صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

در ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران مطرح شد: بیمارستان های شهید لبافی نژاد و شریعت رضوی آماده ارایه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا شدند

مدیران معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی در نشستی با دکتر علیرضا زالی برای اختصاص تعدادی مراکز درمانی به منظور ارائه خدمت به بیماران مبتلا به کرونا اعلام آمادگی کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر علیرضا زالی، فرمانده  مدیریت بیماری کرونا در شهر تهران، ضمن ارائه پیشنهاد اختصاص  بیمارستان و تعدادی درمانگاه و کلینیک سازمان تامین اجتماعی به منظور کنترل بحران شیوع ویروس کرونا و پشتیبانی درمانی و انسانی به این سازمان، در خصوص لزوم جلب مشارکت این سازمان برای تجهیز مراکز درگیر  مواردی را بیان کرد.
 
 
در ادامه این نشست دکتر آفریده، مدیر کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی، آمادگی خود را جهت مشارکت همه جانبه و همکاری های لازم با تهران اعلام کرد و گفت: به طور خاص در شهر تهران 260 تخت در مجموع بیمارستان های تامین اجتماعی به این موضوع اختصاص یافته است.
 
وی بیان کرد: پیشنهاد می شود ظرفیت های جدید در بیمارستان شهید لبافی نژاد، درمانگاه شهید دهقان برزکی و درمانگاه باقرشهر ایجاد شود.
 
همچنین دکتر عدلی، مدیر کل درمان تامین اجتماعی استان تهران از فعالیت 12 بیمارستان و 28 درمانگاه تابعه سازمان تامین اجتماعی در تهران خبر داد و افزود: در این مراکز ملاقات با بیماران محدود و رفت و آمد پرسنل به استان های کانونی در شیوع کرونا ممنوع اعلام شده است.
 
به گفته وی، خدمات دندانپزشکی الکتیو و خدمات اسکوپی جز در موارد اورژانس در مراکز این سازمان کاملا ممنوع شده است.
 
دکتر عدلی، اظهار کرد: آمادگی داریم بیمارستان شهید لواسانی، شریعت رضوی و لبافی نژاد را به انتخاب دکتر زالی در اختیار وزارت بهداشت قرار دهیم. 
 
در این دیدار دکتر پناهی زاده، مدیر درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی، در خصوص خدماتی که هم اکنون به بیمه شدگان جدیدالورود ارائه می شود، عنوان کرد: این افراد بدون معاینات پزشکی بیمه می شوند، همچنین نیروی انسانی لازم در امر صدور دفترچه بیمه افزایش یافته است.
 
در پایان این نشست با موافقت ستاد فرماندهی مدیریت بیماری کرونا در شهر تهران، مقرر شد بیمارستان شریعت رضوی و شهید لبافی نژاد در مدار ارائه خدمات درمانی به بیماران کبتلا به کرونا قرار گیرد.
 
همچنین، استفاده از ظرفیت مدنی و مردمی سازمان بازنشستگان و خانه کارگر در زمینه ارائه خدمات آموزشی عمومی و مداخلات پیشگیرانه جهت بیمه شدگان تامین اجتماعی استان تهران و استفاده از ظرفیت های  درمانی و درمانگاهی سازمان تامین اجتماعی بر اساس اعلام ستاد بحران کرونا در دستور کار قرار گرفت.
 
انتهای پیام/
کد خبرنگار: 7702 ی.ق


١٠:٥٢ - پنج شنبه ٨ اسفند ١٣٩٨    /    عدد : ٨٩٢١١    /    تعداد نمایش : ٧٣١