صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مدارس تحت پوشش دانشگاه ضدعفونی شد

رئیس گروه سلامت محیط معاونت امور بهداشتی دانشگاه از ضدعفونی کردن مدارس برای مقابله با بیماری کرونا در مناطق تحت پوشش دانشگاه توسط کارشناسان بهداشت محیط خبر داد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت امور بهداشتی، مهندس مجید تاجیک ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: کارشناسان بهداشت محیط به منظور کنترل و پیشگیری از شیوع هر چه بیشتر کرونا ویروس اقدام به ضدعفونی کردن و گندزدایی کلیه سطوح مدارس شعب اخذ و شمارش آرا کردند.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در برخی از مدارس به عنوان شعب اخذ رای گفت: کلیه سطوح مدارس مذکور در مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با همکاری کارشناسان بهداشت محیط و ادارات آموزش و پرورش با استفاده از مواد گندزدای استاندارد و مورد تایید ضدعفونی شدند.

به گفته وی با توجه به این که کرونا ویروس طول عمر بالایی بر روی سطوح دارد، گندزدایی کردن سطوح یکی از بهترین روش‌های پیشگیری از شیوع ویروس‌های مقاومی مثل کرونا است.

در همین راستا با استفاده از مواد گندزدای استاندارد و مورد تایید تمامی ادوات اداری، کارگاه، سایت، راهروها، آبدارخانه، کتابخانه ها، وسایل ورزشی، حیاط، سرویس بهداشتی، بوفه، درب های ورودی و خروجی و دستگیره ها در مدارس مذکور گندزدایی شدند.

رئیس گروه سلامت محیط در خاتمه سخنان  خود ضمن تقدیر از زحمات بی وقفه کارشناسان بهداشت محیط در روزهای گذشته؛ خواستار تشدید اقدامات آموزشی و نظارتی بر اماکن حساس نظیر  ایستگاه‌های اتوبوسرانی و تاکسیرانی، مترو، پایانه‌های مسافربری، هتل ها، تالارهای پذیرایی، رستوران‌ها و مراکز طبخ غذا شد و برخورد قانونی با مراکز عرضه کننده قلیان را از اولویت های روزهای آتی برشمرد.

انتهای پیام/

کدخبر: 7700 س.ع

 

 


١٦:١٣ - چهارشنبه ٧ اسفند ١٣٩٨    /    عدد : ٨٩١٩٧    /    تعداد نمایش : ٢٨٨