صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

روز شمار هفته ملی سلامت بانوان در بیمارستان امام حسین(ع) چگونه گذشت؟

هفته ملی سلامت زنان با شعار" ورزش ، شادابی و آرامش " در  بیمارستان امام حسین (ع)  دانشگاه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از بیمارستان امام حسین(ع)، هفته ملی سلامت بانوان، شنبه 11 آبان ماه با شعار فعالیت جسمانی در محیط کار نام گذاری شده، که با ارسال پیام همکاران گروه های مختلف به  انجام 10 دقیقه فعالیت بدنی و حرکات نرمشی در حین کار تشویق شدند.

 

در دومین روز این هفته، با عنوان روز فعالیت جسمانی و پیشگیری از بیماریها، کلاس آموزش همگانی در کلاس درس بخش های بالینی برای بیماران و همراهان توسط مسئول آموزش و ارتقاء سلامت بیماران برگزار شد.

 

همچنین  روزسوم  از هفته سلامت زنان با عنوان روز ایمنی و استانداردهای ورزش، کلاس آموزش یوگا با حضور پرسنل بیمارستان با دعوت از مربی یوگا برگزار شد که کلاس تئوری ایمنی و استانداردهای ورزش برای پرسنل بیمارستان بخش دیگری از این برنامه بود.

 

در چهارمین روز نیز با عنوان روز شهر دوستدار فعالیت اجتماعی،  همایشی با عنوان " ورزش ، شادابی و آرامش "  با حضور پرسنل و کادر بیمارستان، همراهان، مراجعین و نیز مادران دانش آموزان مدارس منطقه در سالن آمفی تئاتر بیمارستان امام حسین (ع) برگزارشد.

 

راحله زندی مسئول آموزش در همایش ورزش، شادابی و آرامش با اشاره به  بیان اهمیت و تاثیرشادابی و سلامت زنان در سلامت و نشاط خانواده، درباره راهکارهای ایجاد نشاط  و آرامش در بین زنان و خانواده مواردی را مطرح کرد.

 

دکتر صالحی متخصص طب ورزش نیز در این مراسم  با اشاره به اهمیت ورزش در پیشگیری از بیماری ها و ایجاد سلامت و نشاط در زنان مواردی را مطرح کرد.

 

در ادامه  دکتر نقبایی متخصص داخلی پس ازبیان اهمیت پیشگیری از سرطان سینه و آموزش خود آزمایی پستان به معاینه رایگان بانوان حاضر در جلسه پرداخت.

 

روز پنجم با عنوان روز ورزش همگانی و نشاط اجتماعی ، برنامه پیاده روی کارکنان در جاده سلامت بیمارستان برگزار شد.

 

روز ششم هفته ملی سلامت زنان نیز با عنوان سیاست گذاری در ورزش زنان، کلاس آموزش همگانی با همین عنوان در کلاس درس بخش های بالینی برای بیماران و همراهان برگزار شد.


١٢:٤٣ - شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥٢١٩    /    تعداد نمایش : ٦٨