صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

تقدیر وزیر بهداشت ازبهورز و مربی نمونه دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی

 دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت از پریوش شیری و فریده حکیم زاده کارشناس برنامه آموزش بهورزی و بهورز دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تقدیر کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از معاونت امور بهداشتی، در مراسم کشوری گرامیداشت روز بهورز که با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت و دکتر جان بابایی معاون بهداشت وزارت بهداشت در شهر مقدس مشهد برگزار شد، از بهورزان نمونه کشور و کارشناسان نمونه برنامه آموزش بهورزی کشور تقدیر شد.

 

در این مراسم پریوش شیری به عنوان کارشناس نمونه برنامه آموزش بهورزی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فریده حکیم زاده بهورز خانه بهداشت آئینه ورزان شهرستان دماوند نیز معرفی شده و با اهدای لوح تقدیر و هدایایی مورد تجلیل قرار گرفتند.

 

آموزش بهورزی در ایران یکی از بی بدیل ترین تجربیات جهانی برای تربیت بر مبنای نیاز و مبتنی بر هدف است و توسعه سلامت مردم روستا مرهون دانش و تلاش بهورزان و تربیت کنندگان آنهاست.

 

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال حاضر دارای 122 خانه بهداشت است که 200 بهورز در این خانه های بهداشت به ارایه خدمات اولیه بهداشتی و مراقبتهای صحیح سلامت می پردازند و به مردم روستاهای تحت پوشش حتی مردم دور افتاده ترین نقاط روستاها خدمت رسانی می کنند.

 

انتهای پیام/

  


٠٩:٥٣ - شنبه ٢٥ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٨٥١٧٣    /    تعداد نمایش : ١٢٨