صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر سوری: کاهش 10 هزار مرگ در سال در اثر سوانح ترافیکی، از دستاوردهای تعامل دانشگاه با ناجاست

رییس مرکز تحقیقات ارتقای ایمنی و پیشگیری از مصدومیت های دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی  از روند معنا دار و رو به کاهش سوانح ترافیکی خبر داد و گفت: کاهش ۱۰ هزار مرگ در سال بخشی از دستاوردهای تعامل  دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با پلیس راهور ناجاست.


دکتر حمیدسوری که به تازگی به عنوان مشاور علمی پلیس راهور ناجا منصوب شده است، در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره نوع همکاری دانشگاه با ناجا اظهار کرد: رسیدن به یک زبان مشترک و درک متقابل از نیازهای مشترک دو مرکز تاثیر گذار در سلامت جامعه (دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و پلیس راهور ناجا) کار آسانی نیست و موفقیت و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در شکل گیری، تولید اندیشه و تصمیم گیری در سیاست های اجرایی پلیس راهور ناجا دستاوردی بی نظیر است.

 

به گفته این استاد دانشگاه تحقیقات زمانی ارزش واقعی خود را نمایان می کند که علاوه بر جنبه های علمی و چاپ مقالات در بالابردن کیفیت زندگی مردم هم اثرات خود را نشان دهد.

 

دکتر سوری افزود: موضوع ارائه مشاوره های علمی به نهادی همچون پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی مطلقا یک مسله شخصی نیست، بلکه فرآیندی است که می تواند مقدمه و الگوی مناسبی برای تعاملات بیشتر دانشگاه با تصمیم گیران و سیاست گذاران جامعه باشد.

 

رییس مرکز تحقیقات ارتقا ایمنی و پیشگیری از مصدومیت ها ضمن یادآوری این که نتیجه تعامل و مشارکت سازمانها، منافع دوطرفه ای را در پی دارد که درنهایت سود آن به نفع جامعه است، خاطرنشان کرد: یکی از مولفه های این مشارکت مهارت کافی برای کارهای مشترک و  لزوم توجه به منافع دوسازمان و مردم است.

 

وی گفت: ارزش تحقیقات علمی زمانی نمایان می شود که بتوان با مراجع تصمیم گیرنده تعامل داشته باشیم و بر نوع تفکر آنها تاثیر گذار باشیم.

 

به گفته استاد دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی تجربه بیش از 15 سال تعامل دانشگاه با پلیس راهور ناجا، اثرگذاری آن  در حوزه آموزش، افزایش دانش و آگاهی عمومی بوده است.

 

دکتر سوری  در ادامه از انتشار مطالب آموزشی  با همکاری دانشگاه در حوزه سوانح ترافیکی خبر داد و افزود: پیشگیری و کاهش  سوانح ترافیکی قطعا با رویکرد علمی مبنی بر شواهد علمی میسر است.

 

وی از روند معنا دار و رو به کاهش سوانح ترافیکی ضمن مشارکت با دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی خبر داد و گفت: کاهش 10 هزار مرگ در سال بخشی از دستاوردهای مشارکت دوحوزه دانشگاه و پلیس راهور ناجا است.

 

دکتر سوری در پایان میزان اثربخشی مطالعات، هزینه اثربخشی تحقیقات( به این معنی که تحقیقات با هزینه کمتر و بیشترین اثربخشی اجرا شود) و انجام پذیری اقدامات در جامعه را سه فاکتور اساسی برای اجرای دقیق و بی نقص برنامه ها برای کاهش سوانح در کشور ذکر کرد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


١٢:٤٣ - چهارشنبه ١ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٨٤٣٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٤١