صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر شاهین محمدصادقی مشاور وزیر بهداشت در امور گردشگری سلامت شد

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در حكمي  دکتر شاهین محمدصادقی عضو هيات علمى دانشگاه علوم پزشكى شهيد بهشتى را به عنوان مشاور خود در امور گردشگری سلامت منصوب كرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از وبدا، در این حكم آمده است:

جناب آقای دکتر شاهین محمدصادقی

سلام علیکم،

با توجه به سوابق ارزشمند علمی و­ اجرائی جنابعالی­، بدینوسیله به عنوان مشاور اینجانب در امور گردشگری سلامت منصوب می شوید­. امید است با استعانت از پروردگار و استفاده از­ کلیه ظرفیت ­های درون و بیرون از وزارت بهداشت­، درمان و آموزش پزشکی و پیروی از مشی اعتدال دولت تدبیر و امید در انجام امور محوله موفق باشید.

انتظار می­ رود حضور جنابعالی در ساماندهی امور ذیل موثر واقع شود:

1- قابلیت­ های ارائه خدمات­ درمانی­ در کشور نیازمند جمع ­آوری و تهیه فایل مناسب جهت ارائه به مشتریان این حوزه در­کشورهای هدف می­­ باشد. شایسته است هرچه زودتر با مشارکت معاون محترم درمان و روسای محترم دانشگاه ­های علوم پزشکی­، همچنین همکاری تنگاتنگ با بخش خصوصی، اطلاعات جمع­ آوری و به نحو مقتضی با شیوه­ های جذاب مبتنی­ بر واقعیت در مورد بازاریابی در بازارهای هدف اقدام شود.

بدیهی است هرگونه ویترین ­آرائی بی­ محتوی در درازمدت اثرات منفی خواهد داشت.

2- اخیرا" با همت همکاران مان در معاونت درمان و با مشارکت سازمان­ میراث فرهنگی، صنایع­ دستی وگردشگری آئین ­نامه­ هایی تهیه و درمورد شرکت ­های تسهیل گر درمان تصمیم­ گیری شد­ که پیگیری­ این امر مهم بسیار موثر­خواهد بود تا فعالیت در­ این حوزه بدون اعمال شیوه­ های نادرست، توسط افراد واجد شرایط و طبق اصول اخلاقی و حرفه­ای مناسب صورت گیرد.

3- هر گردشگر­ من جمله گردشگر سلامت، نباید در کشور میزبان، خود را شهروند درجه 2 در حمایت از حقوق خویش حس کند­. سازوکار مناسب در دفاع از حقوق بیمار در قالب گردشگر سلامت و برخورد با کسانی که سودجویانه و بدون لحاظ نمودن­ حقوق قانونی­، اخلاقی و شرعی وی رفتار می­ کنند در ایجاد جاذبه و اطمینان خاطر گردشگران سلامت بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

4- ترغیب و حمایت بخش خصوصی و حتی واگذاری مدیریت تخت­ های VIPبیمارستان­ های دولتی به بخش خصوصی از ارکان اصلی این حرکت مهم است­. در این راستا لازم است ­تعرفه ای مناسب که هم بتواند قابل رقابت در بازارهائی همچون کشور همسایه مان ترکیه باشد و هم سودآوری مناسب ارائه­ دهندگان خدمت را فراهم نماید، تعیین شود.

5- ایجاد مراکز درمانی طب مکمل و طب سنتی زیر نظر متخصصین صاحب صلاحیت و همچنین فعال­­­ سازی مدرن ایستگاه­ های آب درمانی در استان­ هایی همچون اردبیل و دیگر نقاطی که بهره­ مند از این موهبت ­های طبیعی می­ باشد، همراه با همکاری مستمر با سازمان­ میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری جهت ایجاد تسهیلات اقامتی جنبی از موارد دیگری است­ که در خلق ثروت و اشتغال­ زایی در استان­ های مختلف موثر خواهد بود.

6- تجربه گران سنگ در آموزش علوم پزشکی­، ایجاد شبکه بهداشتی درمانی و کارشناسان و اساتید برجسته ­ای که در­ این حوزه ­ها داریم­، سرمایه ارزشمند دیگری فراهم نموده که می­ توان از این ظرفیت­ های بی­ بدیل در جذب دانشجو­ و اعزام اساتید و کارشناسان طی قرار­دادهای مختلف به کشور­های هدف اقدام نمود که در این زمینه همکاری معاونت­ های محترم آموزشی و بهداشت را می­ طلبد که شایسته است، برنامه ­ای مدون با مشارکت ایشان تهیه و با ارزیابی قابلیت­ های موجود به نحو مقتضی شیوه همکاری بررسی و پیگیری شود.

توفیق جنابعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

 

دكتر سعيد نمكي

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي


١٥:٠٠ - يکشنبه ٥ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٧٨٦٥٨    /    تعداد نمایش : ٣٤٩