صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

استقرار 16 ایستگاه اندازه گیری فشارخون در منطقه شرق تهران

نشست هماهنگی اجرای طرح ملی کنترل فشار خون با حضور مسوولان مرکز بهداشت شرق و اداره آموزش و پرورش مناطق شرق تهران چهارشنبه اول خردادماه برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی به نقل از مرکز بهداشت شرق تهران، دکتر غفاری کارشناس مسوول واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت شرق در این نشست ضمن بیان توضیحاتی گفت: شیوع بیماری فشارخون در سطح کشور بالاست و این بیماری جزو اولین علل اصلی مرگ در کشور به شمار می آید.

 

وی با اشاره به نحوه اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون و غربالگری بیماران اظهار داشت: طرح بسیج ملی کنترل فشار خون از ۲۷ اردیبهشت ماه در کل کشور اجرا می شود و هدف از اجرای این طرح، شناسایی افراد مبتلا به فشار خون برای شروع به موقع درمان و پیشگیری از عوارض جانبی آن است.

 

دکتر لیدا غفاری در ادامه گفت: بسیج ملی کنترل فشار خون تا ۱۵تیرماه ادامه خواهد داشت و گروه هدف طرح افراد بالای ۳۰ سال، زنان باردار و بیماران کلیوی هستند و بیماران جدیدی که با اجرای این طرح شناسایی خواهند شد به صورت رایگان تحت پوشش سیستم مراقبت قرار خواهند گرفت.

 

وی در خاتمه سخنان خود در این طرح از راه اندازی حداقل 8 ایستگاه در پایگاه های سنجش نوآموزان بدو ورود به مدرسه و 16 ایستگاه نیز در سطح منطقه،  علاوه بر مراکز و پایگاه های خدمات جامع سلامت و تیم های سیار برای سهولت دسترسی مردم خبر داد.

 

در ادامه این جلسه که مسوولان واحدهای بهداشت و تغذیه آموزش و پرورش مناطق 12، 13، 14و 15 نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

 

در خاتمه نشست ضمن بررسی شرایط و چگونگی اجرای طرح در منطقه شرق تهران مواردی نظیر اعلام مکان های  برپایی ایستگاه های غربالگری فشارخون توسط همکاران آموزش و پرورش، برآورد نیروی انسانی مورد نیاز برای ارائه خدمت در این ایستگاه ها و برآورد لوازم  و تجهیزات لازم برای اجرای طرح  به تصویب رسید.

 انتهای پیام/


١٤:٢٩ - چهارشنبه ١ خرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٧٨٤٧٣    /    تعداد نمایش : ١٩٥