صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم تکریم و معارفه معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه برگزار شد/ دکتر آقاجانی: تک صدایی در دانشگاهها موجب از بین رفتن نشاط و پویایی دانشجویان می شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی گفت: تک صدایی در دانشگاهها موجب از بین رفتن نشاط و پویایی دانشجویان می شود، صدای دانشگاه صدای جمعی و تبادل نظر میان تمامی اجزاست.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مراسم تکریم و معارفه معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با حضور جمعی از مسئولان، اساتید، پزشکان، دانشجویان و کارکنان دانشگاه، 31 اردیبهشت ماه در تالار شهید بهشتی برگزار شد.

دکتر مهدی کدخدازاده در ابتدای این مراسم ضمن قدردانی از اعتماد ریاست دانشگاه در دوران تصدی خود در معاونت دانشجویی و فرهنگی اظهار امیدواری کرد که دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بیش از پیش در مسیر تعالی حرکت کند.

وی دکتر خدادوست را فردی توانمند و آراسته به اخلاق حسنه معرفی و برای وی در مسوولیت پیش رو آرزوی موفقیت کرد.

دکتر محمود خدادوست معاون دانشجویی و فرهنگی نیز در ادامه این مراسم  ضمن قدردانی از حسن اعتماد ریاست دانشگاه از تلاشهای ارزشمند دکتر کدخدازاده درراستای پیشرفت دانشگاه تشکر و برای وی در تمامی مراحل زندگی آرزوی توفیق کرد.

وی ارائه خدمات باکیفیت در بالاترین سطوح را یکی از مهمترین اهداف ترسیم شده این معاونت معرفی کرد و در این مسیر درک متقابل  و دوسویه با دانشجویان را خواستار شد.

تلاش برای افزایش توانمندی دانشجویان در حوزه های فرهنگی، تخصصی، فنی و مدیریتی یکی دیگر از مواردی بود که دکتر خدادوست به آن اشاره کرد.

وی رشد و تعالی روحیه خرد ورزی در دانشگاه را خواستار شد و گفت: اساتید و دانشجویان فعال در حوزه پزشکی حافظ بالاترین نعمت خداوند، یعنی جان انسانها هستند بنابراین لازم است شایستگی برخورد با این مهم  را در جسم و جان خود ایجاد کنند.

دکترمحمد آقاجانی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز  در این مراسم از تلاشهای دکتر مهدی کدخدازاده تقدیر و دکتر محمود خدادوست را بعنوان معاون جدید دانشجویی و فرهنگی معرفی کرد.

نگاه کشور به دانشگاهها ست

دکتر آقاجانی با اشاره به تاسیس قریب به 60 انجمن دانشجویی و فرهنگی در دانشگاه، بر لزوم حمایت و استمرار این انجمن ها تاکید کرد.

وی با بیان این که ورزش یکی از مهمترین ارکان دانشجویی است، از ارائه خدمات ورزشی ارزنده در دوران تصدی دکتر کدخدازاده به دانشجویان خبر داد.

رییس دانشگاه توجه به مسایل فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: نگاه کشوربه دانشگاهها است؛ دانشگاهها درعرصه های فرهنگی و آموزشی باید پیشتازباشند و دردانشگاه باید فضایی مملو از امید به آینده، نشاط، حرکت رو به جلو و کار جمعی ایجاد شود.

دکتر آقاجانی راه حل عبور از مشکلات را همراهی، همدلی و تبادل نظر دوسویه دانست و خطاب به حاضرین در مراسم خاطرنشان کرد: مسوولان دانشگاه پذیرای استفاده از نظرات و پیشنهادات تمامی مجموعه دانشگاه هستند.

وی ضمن تشریح وضعیت اقتصادی دانشگاهها تاکید کرد: لازم است ضمن برنامه ریزی و کاهش هزینه ها به صورت هدفمند تری حرکت کنیم.

رییس دانشگاه با بیان این که تک صدایی در دانشگاه ها موجب از بین رفتن نشاط و پویایی دانشجویان می شود، گفت: صدای دانشگاه صدای جمعی و تبادل نظر میان تمامی اجزاست، در دانشگاه  عقاید و نظرات هر فردی ضمن رعایت چارچوب ها قابل احترام و شنیدنی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که دانشگاه شعبه احزاب سیاسی نیست، یادآور شد: دانشگا ه صاحب اندیشه های فاخر سیاسی مبتنی بر شواهد عمیق علمی در شان دانشگاه است.

رییس دانشگاه در خاتمه سخنان خود دکتر خدادوست را از ذخایر مدیریتی کشورو مدیری با اخلاق و باتجربه معرفی کرد و برای وی در وظایف محوله آرزوی توفیق کرد.

حجت الاسلام والمسلمین فرهادزاده مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در این مراسم از فعالیت های ارزشمند دکتر کدخدازاده قدردانی و برای دکتر خدادوست در مسوولیت جدید آرزوی موفقیت کرد.

وی با بیان این که زمانی کار انسانها ارزشمند است که درمسیر انبیاء باشد، گفت: تزکیه نفس انسانها، رشد عقلانی و ایمان به خدا  از جمله راه های رسیدن به رشد و تعالی است.

 مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با اشاره به ضرورت توجه به خدمت با کیفیت فرهنگی و در ادامه آن توجه به خروجی ها؛ بر لزوم اولویت بندی متناسب با امکانات تاکید کرد.

وی با بیان این که نگاه به استاد و دانشجو باید متعالی باشد، لزوم توجه به  شان و منزلت دانشگاه  را خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دراین مراسم نمایندگان دبیر کانون های دانشگاه، دبیر مرکزی شورای صنفی دانشجویان، دبیر انجمن علمی مغز و اعصاب و دبیر انجمن اسلامی متحد به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

  


١٦:٣١ - سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٨٤٢١    /    تعداد نمایش : ٥٣٤