صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر آقاجانی: آینده آموزش عالی و پزشکی کشور به فعالیت دانشگاه های علوم پزشکی گره خورده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سلامت مردم، آینده آموزش عالی و پزشکی کشور به فعالیت دانشگاه های علوم پزشکی گره خورده است.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر محمدآقاجانی در نشست صمیمانه تشکل ها، کانون ها وشورای صنفی دانشجویی با مسئولان دانشگاه، با بیان این که شرایطی که امروز در کشور با آن مواجهه هستیم، شرایطی استثنایی است، اظهار کرد: مسئولان دانشگاه، استادان، کارکنان و به خصوص دانشجویان رشته های مختلف، امروز بیش از هر روز دیگری نیاز به همفکری، همراهی و همدلی با یکدیگر دارند.

 

وی با اشاره به وضعیت آموزش عالی پزشکی و در راستای آن ارائه خدمات درمانی و بهداشتی که ذاتا وظیفه دانشگاه علوم پزشکی است، گفت: این دانشگاه عهده دار مسئولیت تربیت و آموزش بیش از 14 هزار دانشجو  در بیش از 250 رشته مقطع و ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به بیش از پنچ و نیم میلیون نفر جمعیت است؛ این مهم، کاری عظیم و مسئولیتی خطیر است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عزم جدی، اتحاد و درک موقعیت موجود را، راه حل مناسبی برای غلبه بر مشکلات و بحران های اقتصادی کشور دانست و گفت: اگر همه ما با هم باشیم،آسیب کمتری می بینیم، اما اگر با هم متحد نباشیم مسلما آسیب های بسیار بزرگی خواهیم دید.

 

دکتر آقاجانی با بیان اینکه سلامت مردم، آینده آموزش عالی و آینده پزشکی کشور به فعالیت دانشگاه های علوم پزشکی گره خورده است، یادآور شد: اطمینان خاطر دارم که به حول قوه الهی کشور عزیز و مردم فداکار ما سربلند و با افتخار از این پیچ خطرناک هم عبور خواهند کرد.

 

وی در ادامه تصریح کرد: اما نمی توانیم واقع بین نباشیم و به مشکلات پیش رو بی توجه باشیم و فکر کنیم که هیچ اتفاقی نیفتاده است.

 

دکتر آقاجانی با اشاره به یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دشمن آرایش جنگی گرفته است، افزود: این سخن باید سرلوحه تصمیمات ما باشد و من از این فرمایش مقام معظم رهبری این گونه برداشت کردم که ما هم باید آرایش جنگی بگیریم؛ معنا ندارد که دشمن آرایش جنگی داشته باشد و ما مطابق شرایط صلح رفتار کنیم.

 

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید کرد: پس ما هم باید آرایش جنگی بگیریم و مهمترین اصل در آرایش جنگی تدبیر، اتحاد، جو وحدت و مودت است که در جنگ تحمیلی نیز توانست ما را به افتخارات بزرگ برساند.

 

وی با تاکید بر اینکه به خاطر از خود گذشتگی شهدا، جانبازان و ایثارگران یک وجب از این خاک عزیز در جنگ تحمیلی از دست نرفت و ارزش های ملی و مذهبی انقلاب پا برجا ماند، یادآور شد: البته مقام معظم رهبری فرمودند که جنگ به معنای جنگ نظامی نخواهد بود، اما در سایر حوزه ها واقعا جنگ جدی است.

 

دکتر آقاجانی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای دکتر خدادوست معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، اظهار کرد: از دوست و برادر عزیزم دکتر کدخدا زاده معاون سابق دانشجویی و فرهنگی بسیار تشکر می کنم و امیدوارم که دکتر خدادوست در این مسند اوضاع فرهنگی دانشگاه را ارتقا داده و برای وضعیت رفاهی دانشجویان نیز برنامه های خوبی را اجرا کنند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در پایان یادآور شد: باید بدانیم اوضاع، اوضاع متفاوتی است و همگی باید تحملمان را افزایش دهیم، مقداری از خواسته هایمان را در همه سطوح کم کنیم تا ان شاالله کشورمان از این شرایط مهم و سرنوشت ساز تاریخی به خوبی عبور کند.

 

   در بخش دیگری از این مراسم حجت الاسلام والمسلمین فرهادزاده، رییس نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه با بیان اینکه این نشست رویکردی علاج جویانه دارد و برای حل مشکل تشکیل می شود، اظهار کرد: بارها گفته ام که دکتر آقاجانی افکار بلند و چشم‌انداز‌های خوبی برای دانشگاه دارند، اگر چه ممکن است مشکلاتی هم وجود داشته باشد، اما هیچ جایی بدون مشکل نیست، اما این جلسه یک جلسه درون خانوادگی است و مشکلات باید در آن گفته شود.

 

وی ادامه داد: مسئولان نسبت به خیلی از مشکلات آگاهی دارند، اما باید پیشنهادهای دانشجویان نیز شنیده شود و امیدواریم در این جلسه با تدبیر و اندیشه برای مشکلات گفته شده راه حل هایی پیدا شود.

 

رییس نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در پایان ضمن تشکر از دانشجویان و مسئولان حاضر در جلسه، گفت: امیدواریم در جلسه سال آینده، از حل شدن برخی مشکلات در این جلسه خرسند باشیم.

 

در پایان این جلسه نمایندگان تشکل ها، شوراهای صنفی و انجمن های دانشجویی به بیان نظرات و پیشنهادهای خود در حوزه های مربوط به دانشگاه و دانشجویان پرداختند.

 

انتهای پیام/


١٤:٥٢ - سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ٧٨٠٧٢    /    تعداد نمایش : ٤١٠