صفحه اصلي > اخبار 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار صمیمانه رئیس دانشگاه با روسا و مدیران بیمارستان ها/ دکتر آقاجانی: همدلی، ارتقا بهره وری و تلاش مضاعف 3 رکن مهم برای عبور از مشکلات است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه با نگاه ملی و توجه به منافع عمومی کشور می توان از دشواری های مسیر پیش رو کاست؛ توجه به 3 رکن مهم همدلی، ارتقا بهره وری و تلاش مضاعف برای عبور از مشکلات را از روسا و مدیران بیمارستان ها خواستار شد.
 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دکتر محمد آقاجانی در نشست صمیمانه  با روساى بيمارستان ها مديران و مترون ها که به منظور بررسی دستاوردها و تبیین اهداف سال جدید برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاشها و زحمات ایشان در سال گذشته اظهار کرد: علیرغم مشکلات، موانع و کمبودهای موجود در سال۹۷، خوشبختانه سال خوبی را پشت سرگذاشتیم و بيمارستانها توفیقات بسیار خوبی را کسب کردند.
 
دکتر آقاجانی با اشاره به اينكه  همه اعضا كادر بيمارستانى منشا خدمات ارزنده اى براى مردمى هستند كه به آنها پناه مى آورند، خاطر نشان كرد: تلاش صادقانه يكايك شما  براى اعتلای دانشگاه  در حوزه هاى علم، آموزش، پژوهش و خدمات بهداشتى و درمانى ذخيره اى براى همه ما است. 
 
وی با اشاره به اقدامات موثر در حوزه پژوهش دانشگاه در یکسال گذشته همچون ارتقای ۴۰ رتبه ای در نظام رتبه بندی لایدن، گفت: عليرغم مشكلات مالى بصورت چشمگیری حجم تولیدات فناورانه و تولیداتی که به نفع کشور و مردم است، ارتقا یافته است.
 
 وي با اشاره به اهمیت سلامت و درمان در سطح کشور، تصریح کرد:شاه بيت  اتفاقات سال گذشته راه اندازى سامانه هوشمند مدیریت بيمارستانى (him) در دانشگاه پر افتخار علوم پزشکی شهید بهشتی بود.
 
وی ادامه داد: بیمارستان های ما حدود ۱۴ هزار پرسنل دارد که با تشکیل کمیته بهره وری، جزئیات بهره وری همه آن ها کمی شده و به صورت آنلاین قابل اندازه گیری است.
توجه به اصل مهم بهره وری و استفاده حداکثری از منابع انسانی، مالی، فیزیکی و تجهیزاتی توصیه مهم رییس دانشگاه به روسا و مدیران بیمارستان ها بود.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به ضرورت یکدلی و تلاش برای حل مشکلات گفت: امید داریم که در سال پیش رو با تلاش مضاعف و همدلی، ارتقا بهره وری و ایجاد مودت ماموریت ها و اهداف اصلی دانشگاه به خوبی میسر شود.
 
وی با بیان اینکه در دانشگاه پتانسيل و ظرفيت زيادي وجود دارد، گفت: بايد منابع عظيم را به حركت دربياوريم، تهديدها را بايد به فرصت تبديل كنیم و با اعمال مديريت و تغييرات از منابع موجود مان استفاده كنیم.
 
دکتر آقاجانی در خصوص اینکه باید درک صحیحی از مشکلات پیش روی کشور و دانشگاه صورت بپذیرد، یادآور شد: شرایط متفاوت است بنابراین باید متفاوت عمل کرد، اگر چنانچه با نگاه ملی و توجه به منافع عمومی کشور حرکت کنیم مطمئنا از دشواری های مسیر پیش رو کاسته خواهد شد.
 
 
دکتر آقاجانی ادامه داد: در سال آتی همچون سال های گذشته این مهم را مد نظر قرار دهیم که چشم امید جمعیت ۵ میلیون و ۴۰۰ نفر از شهر تهران، حاشیه ها و سراسر کشور به خدمات درمانی و بهداشتی بیمارستانها و مراکز دانشگاه است و باید چراغ این خدمات را روشن نگه داریم.
 
دکتر آقاجانی در پایان با اشاره به اهمیت حیاتی فعالیت بیمارستان های دانشگاه در تعطیلات نوروزی، گفت: همان طور که در نوروز سال گذشته با همت همکاران حوزه درمان دانشگاه، بیمارستان های دانشگاه در ایام تعطیلات بسیار مطلوب فعالیت کردند، امیدواریم امسال نیز وضعیت خدمات نوروزی بهتر از سال های قبل باشد.
رییس دانشگاه در پایان ضمن تقدیر از تمامی تلاشهای روساى بيمارستان و مديران آنها  در سال ۹۷  ابراز امیدواری کرد که خانواده پرتلاش دانشگاه با امیدو نیروی مضاعف به استقبال سال ۹۸ بروند.
 
دكتر مير هاشمي  معاون درمان دانشگاه نیز در پایان ضمن تقدیر و تشکر از روسای بیمارستان ها مدیران و مترون ها با بیان اینکه بيمارستان ها موتور محركه دانشگاه هستند، گفت: علي رغم كمبود ها در سال 97خدمت از جهت كمي و كيفي كاهش پيدا نكرد و امیدواریم در سال 98 مدیران به صورت دقیق و مشخص وارد مشكلات تمام واحدهايشان شوند و با بروز رسانی سامانه ها، بازتاب انچه که به عنوان خدمت از آنها تعريف ميكنيم را ارایه نمایند.
 
انتهای پیام/


١٠:٣٠ - جمعه ٢٤ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٥٤٥٨    /    تعداد نمایش : ٥٥٤